bioslife.pl

Blog ogólnotematyczny

jaki chleb najzdrowszy
Lifestyle

Jaki chleb?

Chleb to w naszej rzeczywistości artykuł pierwszej potrzeby i co do tego nie ma najmniejszej wątpliwości. Jesteśmy społeczeństwem, które nie wyobraża sobie życia bez chleba czy bułek. Szczególnie lubimy świeże pieczywo na śniadanie. Chrupiący chlebek czy pachnące bułeczki z pysznym masełkiem, dobrą wędliną czy domowymi konfiturami to nasza śniadaniowa klasyka. No i oczywiście do tego kawa z domowego ekspresu. Czegóż chcieć więcej? Żyć, nie umierać – można by rzec.
A skoro już mowa o pieczywie, to zastanówmy się, jaki chleb najzdrowszy. No cóż, sprawa wydaje się być prosta: z domowej piekarni. Nie może być inaczej, bo przecież domowe jedzenie jest najlepsze i nie ma sobie równych. Kupujemy dobre produkty, nie stosujemy spulchniaczy, polepszaczy smaku, konserwantów, więc siłą rzeczy potrawy przygotowywane w domu są nie tylko smaczne, ale przede wszystkim zdrowe i to jest najważniejsze. Na szczęście coraz więcej osób zwraca uwagę na to, co je.
Ale wróćmy do chleba, bo odbiegliśmy od meritum niniejszego artykułu. O tym, jaki chleb najzdrowszy, opowiedzieliby nam lekarze, dietetycy, ale możemy też sami poczytać na ten temat. Najbardziej zdrowy jest oczywiście żytni chleb na zakwasie. Co więcej, najlepiej upiec go sobie w domu. Prawdę mówiąc, to nic trudnego, nie trzeba nawet mieć specjalnego wypiekacza do chleba, bo piekarnik w zwykłej kuchence wystarczy. Trzeba zacząć od zrobienia zakwasu, a kiedy ten już mamy, można przystępować do wyrobienia ciasta chlebowego, a potem już tylko potrzeba nieco czasu i pyszny domowy chleb mamy na stole.

chlebprobody.pl