Strona główna
Turystyka
Tutaj jesteś

Czym jest lodówka samochodowa kompresorowa?

Turystyka Data publikacji - 7 czerwca 2022 Autor - Redakcja bioslife.pl
Czym jest lodówka samochodowa kompresorowa?


W ostatnich latach ogromnym zainteresowaniem cieszy się lodówka samochodowa w technologii kompresorowej. Osoby, które wybierają się na urlop, często poszukują takiego sprzętu. Lodówka działa efektywnie pomimo bardzo wysokiej temperatury na zewnątrz, a do tego nadaje się do wożenia w aucie.

Zakup lodówki kompresorowej

Przy zakupie lodówki turystycznej warto przede wszystkim zwrócić uwagę na wydajność. Ważną rolę odgrywa także pojemność, sposób zasilania oraz rozmiar. W tym artykule wyjaśnimy, jakie zalety ma lodówka kompresorowa i dlaczego warto ją posiadać. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że dobrej jakości lodówki kompresorowe są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Wybór lodówek samochodowych jest naprawdę bardzo duży, dlatego każdy bez większego problemu powinien znaleźć coś dla siebie. Najlepiej zakupić sprzęt w sprawdzonym i renomowanym sklepie, który od dłuższego czasu działa na rynku i cieszy się pozytywną opinią. Można wyróżnić lodówki samochodowe, które podłączamy do zasilania oraz na torby lub pudełka. Ważne jest, żeby lodówka zapewniała przede wszystkim właściwą izolację termiczną. Przez pewien czas przechowywane w niej będą zimne posiłki lub napoje. Tak naprawdę na wiele różnych sposobów można uzyskać pożądany chłód.

Zalety lodówki kompresorowej

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest lodówka turystyczna kompresorowa. Należy jednak pamiętać, że jest ona dosyć droga, dlatego nie wszyscy mogą sobie pozwolić na taki wydatek. W sprzedaży dostępne są modele za 1000-2000 zł. Warto dodać, że sprężony gaz jest czynnikiem chłodzącym tej lodówki. Wysoka cena idzie w parze z wysoką jakością, dlatego nawet bardzo wymagający klienci powinni być zadowoleni. Domowe lodówki stacjonarne działają w podobny sposób co lodówki kompresorowe.

Lodówka kompresorowa wykorzystuje czynnik chłodniczy i jest wyposażona w kompresor oraz silnik. Tego typu urządzenia mają naprawdę wiele zalet. Na odpowiednie chłodzenie można liczyć nawet wtedy, gdy temperatura na zewnątrz jest wysoka. Ogromnym plusem jest również fakt, że nie trzeba wcześniej schładzać samego urządzenia. Obsługa jest dosyć prosta, dlatego nawet mało doświadczone i początkujące osoby powinny sobie poradzić. Taka lodówka może mrozić bez żadnej przerwy nawet kilkadziesiąt godzin.

Różne rodzaje zasilania

Do zasilania używa się baterii o mocy 12/24 V lub energii słonecznej. Dostępne są też baterie o mocy 100-240 V. Wyposażone są w specjalne wskaźniki, które umożliwiają stałe monitorowanie zużycia akumulatora samochodowego. Oprócz tego pobierają też bardzo mało energii elektrycznej, dlatego nie trzeba się martwić, że akumulator się szybko rozładuje.

Kluczową kwestią jest także wybór odpowiedniego rozmiaru lodówki. Im większa pojemność, tym większy pobór energii. W podróży lepiej się sprawdzi mała i kompaktowa lodówka turystyczna, ponieważ większą będzie dosyć ciężko spakować. Nie opłaca się kupować lodówki z zapasem miejsca. Na uwagę zasługuje fakt, że poza funkcją chłodzenia jest też opcja mrożenia głębokiego.

Lodówki kompresorowe pracują bardzo cicho i są oszczędne. Dobrze, jeśli lodówka posiada ergonomiczny uchwyt, ponieważ wtedy łatwiej ją transportować. Przykładem takiego uchwytu jest rączka teleskopowa. Na rynku dostępne są też lodówki termoelektryczne. Taka lodówka może być zasilana z domowej sieci prądem stałym 230 V lub z gniazda 12 V. Lodówka termoelektryczna nie jest wyposażona w żadne ruchome elementy. Wyjątkiem są oczywiście wiatraczki, ale nie powinno to nikomu przeszkadzać. Moduł termiczny jest lekki oraz trwały, a do tego zajmuje bardzo mało miejsca, dlatego można sprzęt schować praktycznie wszędzie.

Redakcja bioslife.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu biznesu, nieruchomości, wielu porad oraz turystyki czy pracy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Szklarska Poręba – nocleg o krok od relaksu