Strona główna
Dom i Ogród
Tutaj jesteś

Twoje nowe mieszkanie aranżacja – ciekawe projekty

Dom i Ogród Data publikacji - 15 września 2022 Autor - Redakcja bioslife.pl
aranżacja

Aranżacja mieszkania nie jest prostą sprawą, ale z pewnością nie niemożliwą. Aby zaaranżowane wnętrze nie było nudne, wystarczy tylko kilka sprytnych i prostych trików, które z pewnością Ci się przydadzą! Dobrze zaprojektowane wnętrze z odpowiednimi meblami i dodatkami będzie stanowiło idealne miejsce do naszego wypoczynku. 

Dowiedz się więcej, czytając nasze propozycje poniżej. 

Aranżacja wnętrz – planowanie przestrzeni i projekty wnętrz od zera

Urządzając swoje mieszkanie, dobrym pomysłem jest wykonanie projektu, tego co obraliśmy za cel. Warto zastanowić się nad przeznaczeniem każdego z pomieszczeń. Takie określenie, pomoże nam w późniejszych etapach projektowych oraz wykonawczych. Gdy dysponujemy odpowiednio dużą przestrzenią mieszkania, warte jest podzielenie przestrzeni na dwie strefy: prywatną oraz publiczną. Każdy z nas chce mieć ten swój “kącik”. 

aranżacja

Wpuść trochę słońca – okna, zasłony, rolety

Dobre doświetlenie światłem słonecznym pozwoli nam na zaoszczędzenie trochę pieniędzy na elektryczności. Wpuśćmy go więc do środka naszego mieszkania, jeśli jest to możliwością, zamontuj wielkoformatowe okna, sprawią one, że pomieszczenie wyda się większe niż jest w rzeczywistości. Gdy nie mamy możliwości wstawienia takich okien, pozostań przy mniejszych. Zrezygnuj z “ciężkich” zasłon oraz rolet. W lepszym stopniu sprawdzą się te lekkie, jasne zasłony, które umożliwią przepuszczaniu promieni słonecznych do twego królestwa. 

Tetris w mieszkaniu – czyli meble modułowe

Gdy nasze mieszkanie nie jest dużej wielkości, powinniśmy zrezygnować z mało funkcjonalnych mebli i postawić na meble modułowe. Z początku nie będzie to prosta sprawa, ale połączenie szafek, regałów na różne sposoby będzie niezłą zabawą. Najróżniejsze konfiguracje, fuzje będą nam przypominały znaną wszystkim grę – TETRIS. 

Aranżacja małego mieszkania musi zostać przemyślana w 100%. Gdy w mieszkaniu mamy wnęki, dobrym sposobem jest wbudowanie w nie szafy z drzwiami przesuwnymi, pozwoli to nam na wykorzystanie przestrzeni w dobry sposób. 

Zobacz również: Jak wybrać wyposażenie do domu w stylu minimalistycznym?

Aranżacja mieszkania – ściany

Gdy chcemy aby małe mieszkanie nabyło delikatności i zyskało dodatkowej przestrzeni, warto usunąć w nim niewielki fragment ściany. Oczywiste jest to, że nie chodzi tu o całkowite łączenie wszystkich pomieszczeń, z których składa się mieszkanie. Naturalny podział w małym mieszkaniu mogą wyznaczyć panele 3D, które w znakomity sposób zastąpią tradycyjne ściany. Równie dobrym sposobem będzie odnowa boazerii. Dzięki ścianom możemy optycznie powiększyć wnętrze.

Zobacz również: Style w architekturze wnętrz – poznaj różnice

Redakcja bioslife.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu biznesu, nieruchomości, wielu porad oraz turystyki czy pracy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

adaptacja poddasza