Strona główna
Turystyka
Tutaj jesteś

Szklarska Poręba – apartamenty w wyjątkowym mikroklimacie i baśniowej scenerii

Turystyka Data publikacji - 28 maja 2021 Autor - Redakcja bioslife.pl
Szklarska Poręba – nocleg o krok od relaksu

Wyjazd na łono przyrody marzy się niejednemu i niejednej z nas. Odetchnięcie od czterech ścian, spacer po lesie, piękne widoki… To wszystko zapewniają noclegi Szklarska Poręba. W tym mieście nie sposób się nudzić – nieważne czy poszukujemy spokoju i wyjątkowego mikroklimatu, który swego czasu inspirował norweskich artystów, czy wolelibyśmy poszaleć z dziećmi. Szklarska Poręba oferuje cały wachlarz atrakcji dla osób w różnym wieku i z różnymi oczekiwaniami. Wystarczy znaleźć swoje apartamenty w górach i ruszyć, aby czerpać z trochę dzikiego klimatu Dolnego Śląska.

Odkryjmy Szklarską Porębę – miasto, które zimą zaprasza na narty, a latem oferuje trasy wycieczkowe, SPA i liczne zabytkowe miejsca nawiązujące do mało znanej historii tego regionu. Rozwinięta infrastruktura sprawia, że to miasto może śmiało konkurować ze stolicą Karkonoszy, Karpaczem, choć jest położone bardziej na uboczu i nieco spokojniejsze. Noclegi w górach w tym regionie to świetny wybór na wypoczynek – zarówno aktywny, jak ten zupełnie leniwy.

Noclegi Szklarska Poręba blisko atrakcji, które nie pozwolą się nudzić

Apartamenty Szklarska Poręba zapewniają dostęp do najważniejszych atrakcji w mieście i okolicach. A tych jest niemało! Przekonają się o tym zwłaszcza osoby podróżujące z dziećmi, często poszukujące miejsc, w których ich pociechy będą mogły się wyszaleć. Świetną do tego okazją będą odwiedziny w parku rozrywki, gdzie główną atrakcją jest kolejka grawitacyjna o półkilometrowej trasie zjazdu prowadzącej między drzewami. W lunaparku można też skorzystać z wieży nieważkości, labiryntu z przeszkodami i np. samochodów elektrycznych. Na tych i innych atrakcjach można bawić się niezależnie od pory roku.

Szklarska Poręba – nocleg w okolicy kryjącej wiele ciekawostek

Noclegi w górach mają to do siebie, że położone są w szczególnie ciekawej historycznie okolicy. Do czasów, kiedy po Ziemi chodziły dinozaury, przeniesie nas Dinopark, w którym można oglądać repliki dinozaurów w naturalnych wymiarach, które wydają się biegać między drzewami! To kolejne centrum rozrywki w okolicy Szklarskiej Poręby, gdzie znajduje się także kino 3D, park linowy i szereg innych atrakcji.

Do bliższej historii nawiązuje Norweska Dolina – wille zaprojektowane w tradycyjnym norweskim stylu, by upamiętnić fakt, że okolice Szklarskiej Poręby były kiedyś kolonią tej kultury. Norweska Dolina to ciekawy obiekt komercyjny, w którym można wybrać się do SPA lub napić kawy w malowniczych okolicznościach przyrody.

Kwatery w górach pozwolą także odpocząć na górskiej plaży, i to w niecodzienny sposób! Można tam poczuć się, jakbyśmy przenieśli się na drugi koniec Polski – na wybrzeże. Leżaki, piasek, światełka, plażowy bar i szum wody – to wszystko czeka na nas na wysokości aż 600 m n.p.m.!

Apartament Szklarska Poręba – przestąp próg i wyrusz szlakiem przygody!

Osoby, które np. odwiedzają apartamenty Szklarska Poręba z psem, mogą przygotować się na niekończące się spacery. Region, w którym położone jest miasto, zaprasza do korzystania z wielokilometrowych tras wycieczkowych i szlaków, które łączą schroniska, cuda natury, jak najwyższy w Polsce wodospad Kamieńczyk, i różne ukryte wśród lasów zabytki. Oprócz znanych szlaków biegnących przez całe Sudety, wokół Szklarskiej można przespacerować się ścieżkami tematycznymi przybliżającymi gościom dawne wierzenia, kulturę i tradycję regionu.

W granicach miasta znajduje się piękny park, Ogród Ducha Gór, założony przez norweskiego Noblistę, Gerharta Hauptmanna, który właśnie dzięki dziełom stworzonym w Szklarskiej Porębie zyskał sławę. Nie trzeba zatem zapuszczać się daleko w góry, aby znaleźć miejsce do atrakcyjnych spacerów. To ważne zwłaszcza jeśli do apartamentów Szklarska Poręba przyjeżdżamy z osobami z ograniczeniami ruchowymi.

Szklarska noclegi zapraszają także biegaczy. Zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy wybierają to miejsce na obozy kondycyjne. Szczególnym powodzeniem cieszy się licząca 22 km Droga Pod Reglami. Latem Szklarska Poręba organizuje także zawody w bieganiu. Każdy więc, kto lubi nie tylko wypoczynek, lecz także nieco intensywniejszy wysiłek, może śmiało wybierać noclegi w górach.

Apartament Szklarska Poręba to gwarancja wygodnego i bezpiecznego wypoczynku

Apartamenty Sun & Snow polecają się jako odskocznia od pędzącej codzienności i zapraszają do zażycia relaksu w atrakcyjnych lokalizacjach, blisko SPA i innych udogodnień uprzyjemniających pobyt. Dzięki rygorystycznie przestrzeganym procedurom COVID-19 goście mogą być spokojni o swoje bezpieczeństwo i skupić się na długo wyczekiwanym odpoczynku.

Redakcja bioslife.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu biznesu, nieruchomości, wielu porad oraz turystyki czy pracy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Szklarska Poręba – nocleg o krok od relaksu