bioslife.pl

Blog ogólnotematyczny

drabiny do zastosowań profesjonalnych
Dom i Ogród

Czym charakteryzują się drabiny do zastosowań profesjonalnych?

Drabiny to poręczne i uniwersalne urządzenia niezbędne do prowadzenia prac na wysokości. Używane są do gospodarczych prac domowych i ogrodowych. Wiele modeli drabin przeznaczona jest także do zastosowań profesjonalnych. Projektanci i producenci rusztowań i drabin przywiązują dużą wagę do ich funkcjonalności, użyteczności i bezpieczeństwa. Nowoczesne drabiny do zastosowań profesjonalnych to najczęściej rozbudowane urządzenia wielofunkcyjne. Przeczytaj, czym się one charakteryzują.

„Profesjonalne drabiny – zapewnia handlowiec z firmy SKAT, która jest dystrybutorem rusztowań, drabin i szalunków – to wysokiej jakości produkty. Są zaprojektowane w sposób umożliwiający bezpieczną pracą w różnych okolicznościach. Bez względu na to, czy są to proste drabiny przystawne, rozstawne czy też teleskopowe drabiny wielofunkcyjne można je wykorzystywać w różnych ustawieniach i wariantach. Są lekkie, a przy tym stabilne. Dodatkową ich zaletą jest łatwość w rozkładaniu i składaniu. Jako złożone są wygodne podczas transportu, a dzięki kompaktowej formie poręczne w przechowywaniu. Wszystkie drabiny sprzedawane w naszej firmie spełniają normę E 131”.

Podwyższone standardy i ostrzejsze wymagania

Parę lat temu wprowadzono istotne zmiany dla drabin w normie E 131. Między innymi wprowadzony został ścisły podział drabin na dwie grupy, uzależniony od rodzaju użytkownika.

Pierwszą grupę stanowią profesjonaliści, którzy korzystają z drabin w ramach wykonywanego zawodu. Druga grupa drabin przeznaczona jest dla gospodarstw domowych i majsterkowiczów. Producent lub dystrybutor drabin zobowiązany jest do oznaczenia grupy produktów w czytelny sposób.

Zmiany w normie E 131 nakładają na producentów drabin szereg nowych, ostrzejszych wymagań, dotyczących przede wszystkim badań wytrzymałościowych.

Sztywność, stabilność i wytrzymałość

Zdecydowana większość drabin do użytku profesjonalnego zbudowana jest z aluminium. Jest to metal powszechnie używany w przemyśle do budowy różnego typu konstrukcji. Jest łatwy w obróbce, odporny na korozję i wytrzymały. Dzięki temu drabiny aluminiowe zachowują sztywność oraz zapewniają wyjątkową stabilność podczas pracy. Są też odporne na uszkodzenia mechaniczne. Aluminium jest metalem o niskiej wadze, co pozwala na budowę lekkich drabin, wygodnych podczas rozstawiania i przestawiania, a także podczas transportu i magazynowania. Wszystkie wymienione cechy są bardzo istotne w trakcie prac remontowych, dekoratorskich i serwisowych.

Wielofunkcyjność – cecha najważniejsza dla profesjonalisty

Najważniejszą cechą drabin dla profesjonalisty jest ich użyteczność i wielozadaniowość. Cenione są konstrukcje umożliwiające przygotowanie stanowiska pracy w miejscach trudnodostępnych i w takich gdzie niemożliwe jest ustawienie rusztowań – w wąskich przestrzeniach, w korytarzach, na schodach lub klatkach schodowych.

Największe możliwości stwarzają drabiny wielofunkcyjne. Są to kompaktowe urządzenia o wielu zastosowaniach. Mają konstrukcję teleskopową, wyposażone są w platformy i podesty, dzięki temu mogą pełnić funkcję rusztowania drabinowego. Dobrym przykładem są drabiny teleskopowe Teleguard. Umożliwiają one tworzenie podestów drabinowych w różnych konfiguracjach. Wyposażone są w platformy robocze zabezpieczone balustradą z zamknięciem oraz wytrzymałe kółka i stopki wykonane z gumy antypoślizgowej.

Innym przykładem produktów dla profesjonalistów są wielozadaniowe drabiny aluminiowe. Mają przegubową konstrukcję, pozwalającą na ustawienie ich w 10 różnych pozycjach. W zależności od zapotrzebowania mogą one pełnić funkcję drabin wolnostojących dwustronnych, przystawnych, przystawnych wysuwanych lub drabin schodowych.

Na koniec warto zwrócić uwagą na szczególny produkt, jakim są drabiny przeznaczone dla elektryków oraz osób pracujących w pobliżu przewodów elektrycznych. Są to drabiny wykonane z włókna szklanego, które jest dobrym izolatorem elektrycznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.