bioslife.pl

Blog ogólnotematyczny

jak sprytnie wyremontować i wyposażyć mieszkanie
Lifestyle Porady

Jak sprytnie wyremontować i wyposażyć mieszanie, gdy mamy ograniczone środki finansowe?

Zakup mieszkania to poważne przedsięwzięcie. Koszty często są ogromne. Bardzo często po jego zakupie środki pozostające na remont i wyposażenie są minimalne. Jak sprytnie wyremontować i wyposażyć mieszkanie, gdy mamy małe środki?

Remont – gdzie można zaoszczędzić?

Zastanawiając się, jak sprytnie wyremontować i wyposażyć mieszkanie, trzeba zacząć od zaplanowania prac remontowych i zastanowienia się, gdzie można zmniejszyć koszty.

Przeważającym kosztem remontu zawsze jest robocizna. Jest to miejsce, gdzie można zaoszczędzić naprawdę duże sumy, które następnie można przeznaczyć na wyposażenie.

Jednym z ważniejszych zadań w trakcie remontu jest doprowadzenie do idealnego stanu ścian. W kuchni i łazience, gdzie najczęściej układamy glazurę, może okazać się to trudne. Osoby, które nie mają doświadczenia, nie powinny samodzielnie tego robić.

Warto jednak zastanowić się nad zmianą koncepcji. Panele ścienne wyglądają bardzo elegancko. Mają modne wzory i kolory. Wybierając panele do łazienki lub kuchni, koniecznie należy zdecydować się na modele odporne na wilgoć. Zakup takich paneli jest dużo tańszy niż glazura na ścianie. Jednocześnie ułożenie ich nie jest trudne. Poradzi sobie nawet osoba, która nie ma żadnego doświadczenia.

Wykończenie ścian w pokojach już bez problemu można zrobić samodzielnie. Tynkowanie, wygładzanie, malowanie czy układanie tapet nie jest skomplikowane.

Wyposażenie – meble, które nie są drogie, ale za to gustowne

Zastanawiając się, jak sprytnie wyremontować i wyposażyć mieszkanie, warto również tu samodzielnie wykonać wiele prac. Renowacja mebli to nie tylko dobry sposób na oszczędność, ale również fajna zabawa.

Dużym kosztem zawsze są meble kuchenne. Mając małe środki finansowe, warto pokusić się o odnowienie mebli, które już mamy w mieszkaniu. Malowanie mebli nie jest trudne, koniecznie jednak trzeba zadbać o dobre farby oraz podkład, który uchroni nas przed odchodzącą farbą.

Renowacja foteli również nie wymaga doświadczenia. Koniecznie jednak trzeba zadbać o wzmocnienie siedziska, by fotele nie tylko wyglądały elegancko, ale również były wygodne. Samodzielna renowacja fotela to również sposób na wprowadzenie dowolnego koloru do mieszkania. Tkaninę obiciową można wybrać w kolorze, który jest harmonijny z wystrojem lub wprost przeciwnie. Mocna i charakterystyczna barwa ożywi mieszkanie.

Szukanie mebli na targach staroci to kolejny sposób na sprytne umeblowanie mieszkania. Meble z odzysku, które otrzymają drugie życie, mogą wyglądać bardzo ciekawie. Jest to tani sposób na zaaranżowanie mieszkania w wymarzony sposób.