Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Remont przedpokoju – odnowa krok po kroku

Lifestyle Data publikacji - 15 września 2022 Autor - Redakcja bioslife.pl
remont przedpokoju

Decydując się na remont mieszkania, nie możemy zapomnieć o przedpokoju. Jak wyremontować przedpokój? Wielu z nas zadaje sobie właśnie to pytanie. To właśnie tutaj znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Wystrój przedpokoju – wizytówką domu

Przedpokój stanowi wizytówkę domu, musi on sprostać wielu zadaniom, dlatego remont warto dobrze zaplanować, aby uniknąć dodatkowych, nieprzewidzianych wydatków. Aby odnowić przedpokój pamiętajmy o uwzględnieniu funkcjonalności tego pomieszczenia.

remont przedpokoju

Remont przedpokoju: kolejność prac

Planując remont przedpokoju należy najpierw dokładnie zmierzyć powierzchnię pomieszczenia. Dzięki temu dowiemy się m.in., jaką maksymalną głębokość może mieć szafka na buty czy jakiej wielkości wybrać płytki, tak aby pasowały rozmiarem do podłogi w przedpokoju.

Ustal cele, jakie chcesz osiągnąć remontując przedpokój. Zastanów się, co powinno znajdować się w twoim przedpokoju. Do czego przedpokój ma ci służyć? Chcesz w nim przechowywać tylko sezonowe ubrania i buty, czy bardziej zależy ci na wygodnym siedzisku, lustrze, komodzie z lampką? A może wolisz trzymać w przedpokoju odzież całoroczną, walizki, artykuły gospodarcze? W drugim przypadku niezbędna będzie szafa z dużą pojemnością. Warto również pomyśleć nad zabudową wnęk.

remont przedpokoju

Remont i planowane prace dostosuj do warunków swojego przedpokoju. Staraj się nie zagracić przedpokoju. Przecież, nie możesz się przez niego przeciskać. W przedpokoju potrzebujesz minimum 100 cm na swobodne przejście. Gdy przedpokój jest o małych wymiarach, wybierz stylowe meble do przedpokoju i akcesoria typu 3 w 1 (kilka w jednym), np. siedzisko ze schowkiem na buty oraz wieszakiem na kurtki. W przedpokoju łatwo o zniszczenia. Naniesione z zewnątrz substancje typu piasek, może porysować podłogę, a rower czy wózek dziecięcy – ubrudzić czy nawet uszkodzić ścianę. Kupując farbę i materiał na posadzkę w przedpokoju, zwróć uwagę, czy nadają się do tego typu pomieszczeń. Powinny one być odporne na wszelkie  zniszczenia, wilgoć i nie będące problemem w codziennej pielęgnacji. 

Remont przedpokoju to dobra okazja do rozplanowania nowego oświetlenia, np. lampek w podwieszanym suficie, czy montażu kinkietu przy lustrze.

Zobacz również: Style w architekturze wnętrz – poznaj różnice

Pomysł na nowe drzwi wejściowe i nie tylko

Nie zapominajmy o drzwiach – tych wejściowych i drzwiach wewnętrznych prowadzących do poszczególnych pomieszczeń. One także składają się na aranżację przedpokoju. Zadbajmy o to, aby wszystkie wyróżniały się spójną stylistyką i utrzymane były w jednakowej kolorystyce. Drzwi wejściowe także mogą być elementem dekoracyjnym. W ofercie producentów pojawiły się modele ozdobione modnymi wzorami, np. heksagonów, które tworzą żłobienia na powierzchni drzwi.

Zobacz również: Stare meble – renowacja krok po kroku

Redakcja bioslife.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu biznesu, nieruchomości, wielu porad oraz turystyki czy pracy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

rodzaje faktoringu