Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Treningi w szkole – fitness w liceach i technikach

Lifestyle Data publikacji - 29 października 2021 Autor - Redakcja bioslife.pl
Treningi w szkole

W Polsce ćwiczenia fitness cieszą się niesłabnącą popularnością i to od co najmniej kilkunastu lat. Wprowadzenie ich do szkół to z pewnością prawdziwy strzał w dziesiątkę, aczkolwiek nie wszystkie placówki decydują się na ten krok. Jako przyczynę takiego stanu rzeczy wskazuje się często brak odpowiedniego sprzętu. Nie wszyscy bowiem wiedzą, że wprowadzenie tych ćwiczeń do programu szkół średnich jest możliwe już przy zaangażowaniu niewielkich środków.

Materac to podstawa

Wśród wielu przyrządów do ćwiczeń fitness szczególną rolę odgrywa klasyczny, lekki materac o gramaturze 3 kg na metr kwadratowy. Najlepiej postawić na standardowy, pokryty pianką poliuretanową model, którego wnętrze wykonane jest z elastycznego polietylenu. W związku z tym, że ćwiczenia fitness w szkole średniej polegają przede wszystkim na intensywnej aktywności w rytm muzyki, zastosowanie tzw. ciężkich materacy nie jest tutaj konieczne.

Ćwiczenia z pianką

Piankowe akcesoria do fitnessu pozwalają zwiększyć intensywność ćwiczeń i jednocześnie zapewniają efektywniejszą regenerację mięśni i skóry. Większość z nich wyposażona jest z specjalne wypustki, które korzystnie wpływają na poprawę ukrwienia w trakcie ćwiczeń, jak i podczas masażu. Piankowe przyrządy do fitnessu mają zwykle nieregularny kształt. Te najbardziej zaawansowane składają się z kilku płaszczyzn, które umożliwiają wykonywanie wielu zróżnicowanych ćwiczeń.

Czas na rozciąganie

Fitness to również szeroka gama ćwiczeń rozciągających, do uprawiania których wymagany jest odpowiedni sprzęt. Mowa tu przede wszystkim o dedykowanych ekspanderach i opaskach, które – zależnie od wybranego wariantu – charakteryzują się zróżnicowanym poziomem rozciągliwości. Co ciekawe, niektóre z nich posiadają specjalne wypustki w miejscu uchwytu, dzięki czemu można za ich pomocą ćwiczyć plecy, ramiona i pozostałe mięśnie tułowia.

Piłka – klasyk, którego nie może zabraknąć

Piłka to chyba najpopularniejszy sprzęt do ćwiczeń. O jej wyjątkowości świadczy przede wszystkim bardzo szeroki zakres aktywności fizycznych, które – za jej pomocą – można wykonywać. Jest to też popularny element gier zespołowych. Do uprawiania fitnessu wystarczy piłka o średnicy zaledwie 30 cm. Warto postawić na model z trwałego tworzywa sztucznego, dzięki któremu będzie ją można wykorzystać w trakcie ćwiczeń rozciągających i ściskających.

Chcąc rozszerzyć pakiet szkolnej aktywności fizycznej o dodatkowe zajęcia fitnessu, wcale nie trzeba inwestować w drogi i zaawansowany sprzęt. Mało tego – gros ćwiczeń można wykonywać za pomocą sprzętu, który jest dostępny w szkolnych magazynach sportowych. Sprawdź ofertę https://mojebambino.pl/160/Akcesoria-do-fitnessu.

Redakcja bioslife.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu biznesu, nieruchomości, wielu porad oraz turystyki czy pracy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

rodzaje faktoringu