Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Lublin co warto zobaczyć – kilka wybranych miejsc

Lifestyle Data publikacji - 13 stycznia 2021 Autor - Redakcja bioslife.pl
lublin co warto zobaczyć

Lublin odwiedza wielu turystów. To piękna stolica województwa lubelskiego, mająca bogatą historię. Nie starczy dnia, aby odkryć wszystkie zabytki, zaułki itp. Dlatego trzeba powrócić do miasta Lublin Co warto zobaczyć tam szczególnie? Na to pytanie znajdziecie odpowiedź poniżej.

Stare Miasto – klimatyczna podróż w przeszłość

W każdym większym lub mniejszym mieście spacer po rynku sprawia ogromną przyjemność. Ale w Lublinie jest tak klimatycznie, że mało która metropolia może z nim konkurować. Wystarczy wspomnieć np. o Podziemnej Trasie Turystycznej czy zielonym terenie Placu Litewskim blisko Krakowskiego Przedmieścia.

Zwiedzając całe Stare Miasto, wzrok przyciągają pobudowane dawno temu kamienice i ciekawe murale. Jednymi z budynków, dzięki którym można cofnąć się w czasie, są te z czarno-białe fotografiami umieszczonymi w oknach. Odnalezione i wywołane w 2010 roku negatywy przedstawiają portrety mieszkańców Lublina z okresu międzywojennego!

Kaplica Świętej Trójcy

Ze Starego Miasta warto udać się na wzgórze zamkowe. Niegdyś był tam zamek, ale w w wyniku wojen został zniszczony. Przetrwała na szczęście jedna wieża oraz niewielka Kaplica Świętej Trójcy, czyli jeden z najbardziej cennych i niezwykłych zabytków średniowiecznych w Polsce.

W jej wnętrzu turyści mogą obejrzeć dobrze zachowane, zachwycające kunsztem malowidła z wizerunkiem aniołów oraz losami i życiem Jezusa Chrystusa. Freski bizantyjsko-ruskie widniejące od samej podłogi do sufitu mają 600 lat i zostały ufundowane przez Władysława Jagiełło.

Państwowe Muzeum na Majdanku

Będąc w mieście Lublin co warto zobaczyć jeszcze? Koniecznie Majdanek, a więc niemiecki obóz koncentracyjny. To miejsc pamięci. Bardzo smutne i napawające grozą, gdzie zginęło mnóstwo niewinnych osób, w tym wiele dzieci.

Teren ten jest bardzo duży, dlatego zwiedzanie należy zaplanować wcześniej. Tylko w ten sposób będzie można przejść całe muzeum na spokojnie, zaglądając do baraków i czytając różne tablice informacyjne. Można się wzruszyć.

Inne miejsca, które trzeba znać

Miłośnicy wsi powinni skierować się do Muzeum Wsi Lubelskiej. Jest to skansen, w którym znajduje się sporo drewnianych zabudowań, narzędzi oraz zbiorów etnograficznych. Otworzony 40 lat temu przyciąga swoim klimatem.

Z kolei smakosze piwa nie mogą pominąć niskich i wilgotnych Podziemi Browaru Perła. Tam w towarzystwie przewodnia i w kaskach na głowie sprawdzą, jak wyglądał proces wytwarzania, składowania i magazynowania piwa. No i dowiedzą się co niego o historii tego miejsca.

Podsumowanie

Oczywiście w Lublinie jest więcej godnych uwagi atrakcji. Nie da rady ich tutaj wszystkich opisać. Ale można za to polecić odwiedzającym dwa przykładowe punkty widokowe, z których podziwia się zapierającą dech w piersi panoramę miasta.

Są to: Wzgórze Czwartek oraz Wieża Trynitarska. Z tego pierwszego rozpościera się widok z lotu ptaka na Stare Miasto, szczególnie niesamowity o zachodzie słońca. Ze wspomnianej wieży także można dostrzec Lublin w całej okazałości, a idąc po schodach na górę, dodatkowo spotkać zabytkowe dzwony i rzeźby.

zawilgocenie

Redakcja bioslife.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu biznesu, nieruchomości, wielu porad oraz turystyki czy pracy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

rodzaje faktoringu