Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak tanio podróżować, czyli kilka porad od obieżyświatów

Lifestyle Data publikacji - 6 lutego 2021 Autor - Redakcja bioslife.pl
jak tanio podróżować


Podróżowanie to jedna z największych przyjemności w życiu. Poszerza horyzonty, uczy, pozwala poznawać świat. Daje szansę na zupełnie inny odpoczynek, na spełnienie marzeń i poznawanie innych kultur, które są tak bardzo fascynujące. Dzisiaj podróżować może praktycznie każdy. Możemy znaleźć dosłownie dziesiątki porad, jak tanio podróżować, a pieniądze lub ich brak wcale nie muszą być przeszkodą. Poniżej garść odpowiedzi i wskazówek od prawdziwych obieżyświatów, którzy byli już w niejednym miejscu na świecie, często tylko z podręcznym bagażem.

Jak tanio podróżować?

To, co często generuje największe koszty podczas podróży, to bilety lotnicze oraz noclegi. Dlatego właśnie tym zagadnieniom trzeba poświęcić najwięcej uwagi. Jeżeli chodzi o polowanie na tanie bilety lotnicze, to tutaj warto korzystać z różnego rodzaju wyszukiwarek tanich lotów, które za nas sprawdzają dziesiątki stron w internecie i ustalają optymalne połączenia. Świetną opcją na obniżenie opłat za bilety jest też zbieranie tak zwanych mil lotniczych. To właśnie trik, który stosują osoby jeżdżące dosłownie po całym świecie. Oczywiście zbieranie mil lotniczych, które następnie będzie można wymienić na darmowe przeloty, jest możliwe tylko w dużych liniach lotniczych. Tanie, tak zwane budżetowe linie, raczej nie oferują tego typu rozwiązań. Podróżować można nie tylko samolotem. W Europie świetnie sprawdza się opcja podróży pociągiem albo po prostu autostopem.

Jak tanio nocować?

Kolejny ogromny wydatek podczas podróży to noclegi. Warto zatem zostać użytkownikiem portalu o nazwie Couchsurfig, bo dzięki temu można darmowo nocować w różnych zakątkach świata, o ile oferuje się też nocleg dla innych osób. Kolejna opcja to szukanie naprawdę tanich noclegów, na przykład przez dostępne w internecie wyszukiwarki. Warto polować na różnego rodzaju okazje, które często pojawiają się wtedy, gdy rezerwuje się nocleg albo bilet na ostatnią chwilę. To tak zwana opcja last minute, która pozwala na zaoszczędzenie naprawdę dużych kwot. Jest to świetny sposób na podróżowanie dla osób, które są raczej niezależne, zawsze mogą wziąć urlop. Dzięki temu mają szansę korzystać z najlepszych ofert. Rezerwowanie z dużym wyprzedzeniem również pozwala na zaoszczędzenie. Można zatem polować na przeceny, obniżki i akcje rabatowe, które pojawiają się raz na jakiś czas na stronach przewoźników czy stronach oferujących możliwość zarezerwowania noclegów. Aby tanio podróżować, trzeba wypracować sobie trochę swoich własnych metod na szukanie okazji w internecie. W tym przypadku również praktyka czyni mistrza.

Redakcja bioslife.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu biznesu, nieruchomości, wielu porad oraz turystyki czy pracy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Czym charakteryzuje się opakowanie klapowe?