bioslife.pl

Blog ogólnotematyczny

pociągiem do Londynu
Lifestyle Turystyka

Pociągiem do Londynu, czyli jak dostać się na Wyspy?

Podróżowanie po świecie jest marzeniem wielu ludzi. Sam transport i wszystkie jego gałęzie prężnie rozwijają się po dzień dzisiejszy. Jesteśmy w stanie pokonać niezliczone kilometry, aby osiągnąć nasz cel – zwiedzić wymarzony kraj, znaleźć lepsze perspektywy życia czy odwiedzić rodzinę. Transport kolejowy jest często wybieranym środkiem podróż, więc jak tanio dojechać pociągiem do Londynu?

Bilety

Bilety na pociągi warto kupić z wyprzedzeniem i przez Internet – wydamy w ten sposób mniej pieniędzy dzięki np. promocyjnym cenom. Najlepiej korzystać ze stron internetowych konkretnych przewoźników, z których usług chcemy skorzystać. Jeżeli z powodu opóźnień jednego pociągu spóźnimy się na przesiadkę, to nic straconego – bilet powinien zostać przepisany po zgłoszeniu sprawy w punkcie klienta.

Pociągiem do Londynu

Podróż pociągiem jest długa, jednak warto wyruszyć w taką podróż choć raz w swoim życiu. Średnia długość jazdy pociągiem ze stacji w stolicy Polski do Londynu wynosi 24 – 26 godzin, co może się przedłużyć w weekendy i święta. Z Polski nie da się bezpośrednio dojechać do stolicy Anglii pociągiem – zaleca się zrobienie przesiadki w Berlinie, a następnie w Amsterdamie, skąd będzie można pojechać prosto do Londynu.

Dojazd do Berlina

Wiele pociągów z różnych miast Polski kursuje bezpośrednio do Berlina o różnych porach dnia i nocy. Podróż mieszkańców zachodniej części Polski będzie krótsza niż tych z Warszawy i okolic. Wybierając przewoźnika, najlepiej skorzystać z pociągów Intercity.

Berlin – Amsterdam

Również między tymi stacjami warto wybrać jazdę pociągiem PKP Intercity i napawać się widokiem zza okna.

Amsterdam – Londyn

Do stolicy Anglii bezpośrednio z Amsterdamu dostaniemy się linią Eurostar. Tory kolejowe są poprowadzone tunelem pod Kanałem La Manche.

Londyńskie dworce

Będąc w stolicy wysiądziemy na Dworcu St. Pancras International – warto podczas planowania podróży wziąć ten fakt pod uwagę i wcześniej zaplanować sposób dojazdu do naszego celu lub poprosić kogoś o odebranie z miejsca własnym samochodem. Transport kolejowy w Anglii jest silnie rozwinięty, dlatego wybierając się w podróż po kraju i jego atrakcjach warto kontynuować zwiedzanie pociągami.

Wyszukiwarki połączeń kolejowych

W Internecie jest dostępnych wiele wyszukiwarek, które znajdą najlepsze dla nas połączenie kolejowe na dany dzień lub godzinę, np. mieszkańcom zachodniej części Polski proponowana jest trasa przez Czechy, Austrię, Szwajcarię oraz Francję.