Strona główna
Dom i Ogród
Tutaj jesteś

Jak zaaranżować brązową sypialnię?

2 lutego 2021 brązowa sypialnia aranżacje

Brąz w sypialni to jeden z najczęściej wybieranych kolorów. Jest elegancki, stonowany i ciepły. Sypialnia w brązach jest przytulna i sprzyja odpoczynkowi. Jak zaaranżować brązową sypialnię?

Beżowe i brązowe ściany

Aranżując brązową sypialnię warto zacząć od ustalenia koloru ścian. Beże oraz brązy są chętnie wykorzystywanymi barwami w pomieszczeniach, w których lubimy odpoczywać. Są to kolory spokojne i stonowane, które ułatwiają wyciszenie.

Wybierając kolor na ściany sypialni trzeba uważać, by zbyt ciemny brąz nie przytłoczył pomieszczenia. Ciemniejsze kolory warto wykorzystać na mniejszych ścianach lub jedynie na ich niewielkim fragmencie.

Jaśniejsze odcienie brązu lub beże można zastosować na większych powierzchniach. Jeśli marzy Ci się brązowa sypialnia aranżacje warto oprzeć na kontraście, który ożywi pomieszczenie. Na tle jasnej ściany idealnie będzie wyglądało ciemne łóżko czy szafa w konkretnym odcieniu.

Łóżko – najważniejszy mebel

W sypialni chcemy przede wszystkim odpocząć. Niezbędne jest do tego wygodne łóżko. Warto skusić się na model, który jest odpowiednio duży, by sen był komfortowy.

Do sypialni w stylu skandynawskim sprawdzi się proste łóżko z drewna. Jasne kolory są delikatne i neutralne w połączeniu z sosnową podłogą sypialnia będzie wydawała się przytulna i przyjemna. Do sypialni w stylu industrialnym sprawdzi się łóżko z ciemnego drewna. Proste i surowe. Wykończenie z czarnego metalu doda atrakcyjności meblom.

Nowoczesna brązowa sypialnia będzie elegancka i wyjątkowa, gdy wykorzystamy łóżko z wygodnym, pikowanym zagłówkiem. Jest to łóżko idealne dla osób, które nie umieją zasnąć bez czytania.

Dodatki – kropka nad „i”

Brązowa sypialnia wymaga rozjaśnienia kolorowymi dodatkami. Jakie kolory najkorzystniej wyglądają w połączeniu z brązami?

Dekorując sypialnie na wiosnę warto wprowadzić w formie dodatków kolor zielony. Bardzo radośnie wygląda jasna zieleń, która zawsze kojarzy się z wczesną wiosną, gdy rozkwitają rośliny. Butelkowa zieleń sprawi, że sypialnia będzie niezwykle elegancka i ekskluzywna.

Zielone poduszki, pled na łóżku czy wazony, z których uśmiechają się do nas czerwone tulipany sprawia, że sypialnia będzie nie tylko gustowna ale również bardzo radosna. Kolor żółty będzie sprawiał takie samo wrażenie.

Wybierając dodatki warto postawić również na odcienie niebieskiego. Ciemny granat, morskie fale czy elegancki turkus – każdy z tych kolorów idealnie łączy się z brązową sypialnią. Zasłony, lampki na szafkach nocnych czy osłonki na doniczki rozjaśnią pokój.

Dodatki pastelowe są wyjątkowo bezpieczne i można śmiało powiedzieć, że pasują do każdego stylu.

Redakcja bioslife.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

adaptacja poddasza
aranżacja

Jesteś zainteresowany reklamą?

aranżacja