Strona główna
Dom i Ogród
Tutaj jesteś

Idealny pomysł na remont łazienki

Dom i Ogród Data publikacji - 15 września 2022 Autor - Redakcja bioslife.pl

Od czego zacząć remont łazienki? Renowacja łazienek jest procesem długotrwałym, przyczyną tego jest ilość pracy, jaką należy włożyć w remont. Mianowicie, pierwsze co musimy zrobić, jest obmyślenie planu działania. Co i jak zrobić. Osoby, które chcą mieć ładną łazienkę na lata, powinny skontaktować się z architektem wnętrz, dzięki niemu pozyskamy projekt, który spełni wszelkie upodobania, wymagania jakie oczekujemy.

remont łazienki

Dobry plan to podstawa – od czego zacząć remont łazienki?

Plan remontu musi zostać przygotowany bardzo precyzyjnie i szczegółowo. Pozwoli nam to na maksymalnie zredukowanie wystąpienia jakichkolwiek problemów na każdym z etapów renowacji. Dlatego, dobrym pomysłem będzie współpraca z architektem wnętrz oraz ekipą budowlaną, skutkiem czego będzie nawiązanie kontaktu, rozmów pomiędzy nimi, a w ten sposób można uniknąć wielu niedomówień, które w dalszych etapach prac, mogły by skutkować niespodziewanymi problemami i dodatkowymi kosztami.

Zobacz również: Inspiracje na łazienkę w stylu glamour

Jakie prace podczas remontu łazienki można wykonać samodzielnie?

W rzeczywistości remonty łazienek w domu to bardzo duże wyzwanie niosące ze sobą wiele potencjalnych problemów. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań najlepszym rozwiązaniem będzie przygotowanie szczegółowego planu, który będzie zawierał informacje na temat poszczególnych etapów prac.

Czas to pieniądz – ile trwa remont łazienki?

Ile trwają prace remontowe łazienki? Wielu z nas zadaje sobie właśnie to pytanie. Długość prac koniecznych do wykonania jest zależny od wielu czynników:

 • Uzyskanie wszelkich pozwoleń.
 • Dostępność ekipy budowlanej/remontowej.
 • Powierzchnia łazienki.
 • Zakres prac remontowych.
 • Niespodziewane wydarzenia podczas remontu.

Uzyskanie pozwoleń jest czynnikiem napędowym prac remontowych. Uzyskanie pozwoleń jest konieczne w pewnych przypadkach, dlatego warto zacząć od tego kroku przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac. Jeżeli wszelkie wnioski zostaną wypełnione i złożone bardzo szybko, uzyskanie odpowiedzi może zająć nawet 2 tygodnie.

Czas prac remontowych łazienki może być różny, w związku z tym istnieje wiele czynników, które mogą go znacznie wydłużyć. Gdy posiadamy wszystkie potrzebne dokumenty, ekipę remontową, zakończenie prac możemy przewidywać nawet do dwóch tygodni od rozpoczęcia prac. Szczególnie ważną kwestią w tym przypadku jest powierzchnia łazienki.

Ile kosztuje remont łazienki?

Szacunkowe koszty remontu łazienki sięgają około:

 • instalacje wod-kan-gaz to 400-500 zł za punkt
 • wprawienie wanny: 140-190 zł
 • zamontowanie umywalki: 50-60 zł
 • montaż kabiny: 200-270 zł
 • instalacja toalety: 80-110 zł
 • skuwanie płytek płatne od metra. Za łazienkę 8 m2 to 710 zł za ściany i 200 zł za podłogi
 • przygotowanie podłoża pod płytki: około 150 zł  
 • układanie płytek płatne od metra: łazienka 8m2 to koszt 1500 zł za ściany i 450 zł za podłogę

Podsumowywując, średni koszt samych prac remontowych to około 3200 zł. Płytki, ceramika, armatura, oświetlenie, kleje i fugi to dodatkowo 3500 zł. Oczywiste jest to, iż koszty mogą się zwiększyć, w zależności od jakości wyposażenia, jakie wybierzesz. 

Zobacz również: Jak urządzić małą łazienkę ?

Redakcja bioslife.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu biznesu, nieruchomości, wielu porad oraz turystyki czy pracy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

adaptacja poddasza