Strona główna
Dom i Ogród
Tutaj jesteś

Jak wykorzystać farbę tablicową w przedpokoju?

4 lutego 2021 farba tablicowa w przedpokoju

Przedpokój to pomieszczenie, które jest wizytówką domu. Musi być zaaranżowane w elegancki sposób, a jednocześnie być praktyczne i funkcjonalne. Kolor ścian ma ogromny wpływ na wygląd holu. Jak wykorzystać farbę tablicową, by przedpokój wyglądał elegancko i ciekawie?

Ściany i podłoga

Farba tablicowa w przedpokoju to bardzo ciekawy pomysł, który jednak może okazać się niebezpieczny. Nasze przedpokoje bardzo często są długie i wąskie. Przy użyciu ciemnych kolorów oraz małej ilości światła mogą stać się ciemne i smutne. Nie jest to przestrzeń, którą można dodatkowo zaciemnić.

Farba tablicowa idealnie komponuje się z białymi ścianami. Warto wykorzystać białą, połyskująca płytę MDF do budowy szaf. Dobrze oświetlony przedpokój będzie wyglądał jasno i przyjemnie. Farba tablicowa w przedpokoju powinna znaleźć się wyłącznie na niewielkich kawałkach ściany.

Kolejnym połączeniem, które na pewno zda egzamin jest wykorzystanie czerwonej cegły. Czerń i czerwień to mariaż, który ma wielu zwolenników. Nie ma się czemu dziwić! Czerwień jest energetyczna, czerń spokojna i elegancka.

Wykorzystując czarną farbę tablicową na ścianie warto połączyć ją z podłoga, która będzie tworzyła idealną kompozycję. Wybierając białe kafelki rozjaśnimy korytarz. Kafelki imitujące drewno są niezwykle eleganckie i można mieć pewność, że jeszcze przez długie lata będą modne. Układając czarno-białą szachownicę można stworzyć korytarz, który będzie niezwykle modny i nowoczesny.

Gdzie umieścić farbę tablicową?

Farba tablicowa w przedpokoju nie powinna znajdować się na całych ścianach. Jest za to świetnym elementem dekoracyjnym, który ożywi przestrzeń.

Farba tablicowa idealnie sprawdzi się na drzwiach wejściowych. Jest to również dobre miejsce, by zostawić wiadomość dla partnera czy dzieci. Miłe pożegnanie czy lista zakupów zawsze będą na miejscu.

Bardzo ciekawie wygląda farba tablicowa na małym odcinku ściany. Warto wykorzystać ścianę obok której ustawiamy buty. Nie raz buty były mokre i ubłocone. W takiej sytuacji ściana szybko może się ubrudzić. Wyczyszczenie ściany pomalowanej farbą tablicowa to żadne problem.

Farba tablicowa w przedpokoju sprawdzi się również na drzwiach szafy. Warto w takiej sytuacji umieścić naprzeciwko duże lustro, które optycznie poszerzy korytarz.

Czarna farba tablicowa w przedpokoju to idealne wykończenie nowoczesnego mieszkania. Jest to również miejsce, w którym nasze maluchy mogą bezkarnie malować po ścianach. Farba tablicowa to nie tylko ciekawa dekoracja, ale również fantastyczna zabawa dla małych i dużych.

Redakcja bioslife.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

adaptacja poddasza
aranżacja

Jesteś zainteresowany reklamą?

aranżacja