Zastanawiasz się co warto wiedzieć o krześle ewakuacyjnym dla niepełnosprawnych? W poniższym artykule znajdziesz m.in. jego zastosowanie oraz przeczytasz jakie posiada zalety.
Zastosowanie krzesełek kardiologicznych
Krzesełko ewakuacyjne stosuje się transporcie medycznym, kiedy istnieje konieczność szybkiego zniesienia osoby niepełnosprawnej z budynku do samochodu. Mają go w wyposażeniu służba medyczna, jak również także powinni posiadać zarządca budynków mieszkalnych, instytucja oraz osoba prywatne. Profesjonalne oraz gwarantujące bezpieczeństwo w użyciu są elektryczne krzesła ewakuacyjne, które zasila się baterią i ładuje prądem elektrycznym, jednak aby było to w pełni bezpieczne w momencie ewakuacji, wszelkie przewody są schowane w wodoodpornej ramie.
Przykładem jest krzesło do ewakuacji. Co ważne krzesło ewakuacyjne stosuje się do przewozu osób w wysokich budynkach. Wystarczy jedna osoba, która będzie operować krzesełkiem. Dzięki czterem kołom można łatwo poruszać się po płaskiej powierzchni. Aby pacjent był bezpieczny dołączone są dwa pasy bezpieczeństwa. Samo krzesło wykonane jest ze stopu aluminium. Dzięki temu jest niezwykle lekkie, niewielkich rozmiarów, łatwo je przenosić oraz są bezpieczne w użytkowaniu, łatwo je sterylizować oraz czyścić.
Zalety krzeseł elektrycznych ewakuacyjnych
Co ważne krzesełko ewakuacyjne elektryczne posiada wiele zalet. Do najczęściej wymienianych zalicza się lekkość i łatwość składania. Może być ono w szybki sposób gotowe do użycia, ponieważ bardzo szybko się składa.
Dzięki wykonaniu z lekkiego, aluminiowego materiału, jest niezwykle wytrzymałe, ale przy tym ma spore możliwości funkcjonalne.
Na krzesła ewakuacyjne elektryczne najczęściej może usiąść osoba o maksymalnej wadze od 130 do 160 kilogramów. Krzesełko ma zasięg nawet 70 pięter, przez co można pokonać na nim 1200 schodów za jednym ładowaniem pojemnego akumulatora. Świetnie sprawdzi się w sytuacjach awaryjnych, kiedy trzeba przewieźć daną osobę do punktu docelowego.
O firmie Prolifter
Firma specjalizuje się w sprzedaży krzesełek ewakuacyjnych oraz specjalistycznych schodołazów dla osób niepełnosprawnych. Dzięki nim można poruszać się po schodach krętych, płaskich oraz tego jak wygląda budynek. Rozróżnia się schodołazy kroczące, jak również gąsienicowe. Firma oferuje bezpłatną prezentację pokazującą funkcjonalność krzeseł. Schodołazy dla osób niepełnosprawnych można zobaczyć w bloku mieszkalnym, budynku użyteczności publicznej, jak również instytucji oraz w miejskim otoczeniu.