Strona główna
Dom i Ogród
Tutaj jesteś

Remont Kuchni – co zrobić planując remont kuchni krok po kroku.

Dom i Ogród Data publikacji - 15 września 2022 Autor - Redakcja bioslife.pl
remont kuchni

Remont kuchni to spore wyzwanie dla każdego z nas. Oczywiste jest, że spowodowało to złożoność całego procesu. Konieczność pamiętania o wielu szczegółach technicznych, wielkości pomieszczenia, czy połączeniu wielu elementów wyposażenia. Dlatego warto przed przystąpieniem do przebudowania pomieszczenia do gotowania, przemyśleć kolejne etapy procesu. Planując remont kuchni należy sporządzić plan oraz projekt kuchni.

Zobacz również: Bawełna, len czy jedwab – jaki materiał wybrać na obrus?

Od czego zacząć remont kuchni ?

Rozpoczęcie jakiegokolwiek remontu zaczyna się od sporządzenia projektu. W tym przypadku należy skonsultować się ze specjalistą, aby stworzyć projekt kuchni. Dobre przygotowanie remontu dotyczy każdego pomieszczenia w mieszkaniu/domu jednorodzinnym.

remont kuchni

Gruntowny remont kuchni – krok po kroku

  • Krok 1 – przygotowanie projektu nowej kuchni.
  • Krok 2 – to nabycie niezbędnych materiałów oraz narzędzi. Jeśli nie mamy wystarczająco miejsca do przechowywania, można oczywiście kupować je kolejno wraz z postępem prac.
  • Krok 3 – przygotowanie kuchni do remontu – a więc usunięcie wszystkich mebli i podłóg, oczyszczenie ścian i zabezpieczenie rur czy przyłączy gazowych.
  • Krok 4 – prace sufitowe i ścienne – w ramach nich wykonujemy malowanie i ewentualne kleimy płytki ścienne.
  • Krok 5 – wykonanie podłogi – do wykonania tego celu można wykorzystać klasyczne płytki podłogowe, bardzo modne są również panele winylowe . Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się też wykładziny PCV do kuchni, czy też laminowane panele podłogowe do kuchni. Jeśli zaś posiadamy „podłogówkę”, koniecznością są kafelki lub panele pod ogrzewanie podłogowe.
  • Krok 6 – złożenie mebli, instalacja armatury oraz lamp – kupione zestawy mebli kuchennych należy składać zgodnie z instrukcją. Staramy się zacząć od szafek wiszących. Rezultatem tego będzie ułatwienie pracy. Nie musimy się przejmować, że pył z wiercenia czy trociny będą spadać na stojące meble kuchenne. Co bardzo ważne, już na etapie montażu musimy pamiętać np. o otworze w blacie na zlewozmywak, czy też umieszczeniu sprzętów AGD do zabudowy.
  • Krok 7 – umieszczenie pozostałego sprzętu i dodatków – z reguły jest ich dość dużo, nawet w minimalistycznych kuchniach. Co jednak bardzo ważne, dobrze jest zadbać, by wszystkie czajniki, ekspresy, stojaki, bibeloty czy dywany do kuchni trafiły na swoje miejsca od razu. W późniejszym okresie często nie ma już na to czasu, przez co wystrój będzie niepełny.

Koszt remontu kuchni

Oczywiste jest że koszty remontu kuchni zależny będzie od wielkości pomieszczenia i zakupionych materiałów, elementów niezbędnych do realizacji remontu kuchni. Wydatki gruntownego remontu kuchni o powierzchni mniej więcej 10m2 wynoszą w granicach 14 000 – 16 000 zł, około 4 000 zł za wszelakie niezbędne materiały budowlane oraz w przedziale 6 500 – 16 000 zł za sprzęt AGD, meble i pozostałe elementy wyposażenia.

Zobacz również: Baterie kuchenne – krany do kuchni

Redakcja bioslife.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu biznesu, nieruchomości, wielu porad oraz turystyki czy pracy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

adaptacja poddasza