Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Najbardziej przydatne aplikacje turystyczne

Lifestyle Data publikacji - 2 lutego 2021 Autor - Redakcja bioslife.pl
aplikacje turystyczne


Moda na podróżowanie nie przemija nawet pomimo pandemii. Nadal obserwuje się wysoką tendencję wyjazdową w celach turystycznych. Aby ułatwić sobie poruszanie się po obcym kraju, w krótkim czasie znaleźć bazę noclegową, czy zjeść posiłek w najbardziej polecanej przez turystów restauracji, warto zainstalować na swoim telefonie niezbędne aplikacje.

Booking.com

Gdy myślimy: „aplikacje turystyczne”, na myśl od razu przychodzi nam narzędzie do rezerwacji zakwaterowania. Booking.com jest jedną z najbardziej znanych aplikacji nie tylko w Polsce. W szybki sposób dokonuje się tam bookowania hotelu, pensjonatu, apartamentu, czy hostelu. Wystarczy wpisać wymagane dane, takie jak:
– data przybycia i wymeldowania;
– ilość podróżujących osób;
– zakres cenowy.

Po zatwierdzeniu wyszukiwane są oferty dopasowane do wybranych przez nas kryteriów. Jeśli któraś z nich nas zainteresuje, klikamy w nią, wybieramy pokój i klikamy w przycisk: „zarezerwuj”. Niekiedy system wymaga potwierdzenia rezerwacji numerem karty kredytowej lub debetowej. Jest to zabezpieczenia dla hotelu. W razie niestawienia się w obiekcie pieniądze zostają ściągnięte z konta.

Aplikacja nawigacyjna

Chyba każdego z nas spotkała nieraz sytuacja, w której zabłądził w obcym mieście. Klasyczna, papierowa mapa jest oczywiście mile widziana, ale dość problematyczna w użytkowaniu. Wśród najbardziej praktycznych aplikacji turystycznych i zresztą najchętniej używanych znalazła się aplikacja Google Maps. Szczególnie za granicą, gdzie roaming bywa bardzo drogi, warto z niej korzystać, ponieważ możliwe jest pobieranie map offline. Google Maps jest łatwa w obsłudze, a mapy są na bieżąco aktualizowane. Dzięki temu nie powinniśmy napotkać na przykre niespodzianki w postaci korków, manifestacji, czy robót drogowych.

A jedzenie poleca…

Nie ma nic gorszego od burczenia w brzuchu podczas eksploracji podróżniczych miejsc. Warto mieć w swoim telefonie aplikację polecającą dobre i niedrogie restauracje. Jedną z nich jest TripAdvisor. Baza rekomendacji jest tu naprawdę spora. W skład polecanych obiektów gastronomicznych wchodzą wspomniane już restauracje, puby, kawiarnie, ale także miejsca godne odwiedzenia (aplikacja generuje najczęściej miejsca najbardziej popularne wśród zwiedzających).

Aplikacje turystyczne to obecnie chleb powszedni dla każdego młodego człowieka, którego pasją jest podróżowanie. Niewątpliwie ułatwiają one życie, a dzięki nim wyprawy stają się bardziej zorganizowane i mniej stresogenne.

Redakcja bioslife.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu biznesu, nieruchomości, wielu porad oraz turystyki czy pracy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Czym charakteryzuje się opakowanie klapowe?