Strona główna
Dom i Ogród
Tutaj jesteś

Metamorfoza salonu – jak szybko i niedrogo odmienić całkowicie wnętrze?

Dom i Ogród Data publikacji - 2 lutego 2021 Autor - Redakcja bioslife.pl
metamorfoza salonu


Z czasem domownikom nudzi się aktualny wystrój salonu, dlatego też chcą oni szybko i niedrogim kosztem coś w nim zmienić. Do tego jednak nie potrzebna jest firma remontowa, ani designerzy wnętrz, którzy za duże pieniądze znajdują na rynku oryginalne, unikatowe rzeczy. Taka metamorfoza salonu może trwać zaledwie kilka godzin i kosztować kilkaset złotych. Pod warunkiem, iż domownicy mają ciekawy na nią pomysł oraz posiadają kilka przydatnych akcesoriów, dzięki którym można wprowadzić kilka zmian.

Metamorfoza salonu – od czego zacząć?

Dobrze jest na początku taką metamorfozę szczegółowo zaplanować. Nawet, gdy chce się wprowadzić do pomieszczenia tylko kilka, niewielkich zmian, warto to wszystko rozrysować, rozpisać, by wiedzieć, co dokładnie i gdzie ma się znaleźć oraz co każdy z domowników musi wykonać, by powstało zupełnie nowe, odświeżone pomieszczenie. Gdy brakuje inspiracji, dobrze jest przejrzeć aktualne magazyny wnętrzarskie oraz blogi znanych projektantów wnętrz, by dowiedzieć się co jest teraz modne i jakie rozwiązania w domu sprawdzają się najlepiej.

Przydatny asortyment

Metamorfozę salonu warto zacząć od ścian. Gdy przez kilka lat nie były one odświeżane, warto je choć trochę odmalować lub położyć na nie tapetę, by pokój uzyskał zupełnie nowy wygląd. Nałożenie farby na ścianę lub położenie tapety, czy grafiki zajmie panu domu kilka godzin. Efekt jednak będzie naprawdę imponujący. Takie pomieszczenie uzyska bowiem szybko zupełnie nowy charakter. Po pomalowaniu ścian, można zabrać się za odświeżenie mebli. Gdy w salonie znajdują się już naprawdę wiekowe komody, sofy lub stoliki, można je przy pomocy domowych sposobów trochę „stuningować”. Wystarczy puszka dobrej farby, nowe uchwyty, kilka styropianowych dekorów, by ze starych, dobrze znanych mebli powstał stylowy, modny asortyment, który doskonale wpisze się w nowe wnętrze.

Modne dodatki

Czasem salon wymaga tylko drobnych poprawek. Wówczas klienci decydują się na wprowadzenie trochę dodatków, które podkreślą niezwykły klimat tego miejsca. Dobrze jest więc postawić na przyjemne w dotyku tkaniny na sofie i fotelach, miękkie materiały na oknach oraz na podłodze. W takim przypadku warto zainwestować więc w efektowny dywan, stylowe zasłony i firanki, piękne, duże, miękkie poduszki oraz eleganckie bieżniki i serwety. Do tego można kupić kilka ceramicznych figurek, jeden elegancki wazon oraz kilka ozdobnych świeczników, które zawsze wprowadzają ciepły, przyjemny klimat do pomieszczenia, w którym się znajdą.

Redakcja bioslife.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu biznesu, nieruchomości, wielu porad oraz turystyki czy pracy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

adaptacja poddasza