bioslife.pl

Blog ogólnotematyczny

zastosowanie blachy
Dom i Ogród

Zastosowanie blachy perforowanej

Blacha perforowana ma szerokie zastosowanie w wielu różnych dziedzinach. Możemy wykorzystać ją w ogrodzie, w domu czy w warsztacie. Blachy dziurkowane mają bardzo dobre opinie wśród klientów i dlatego chętnie są nabywane przez osoby indywidualne, jak i przedsiębiorców.

Możliwości zastosowania blachy otworowej

Stalowa blacha perforowana, aluminiowa blacha z otworami albo blacha perforowana ocynkowana i nierdzewna to ozdobne blachy, które mają wiele pozytywnych opinii wśród klientów, głównie ze względu na wytrzymałość oraz różnorodne możliwości zastosowania.

Wykorzystanie siatki perforowanej jest bardzo szerokie, ponieważ może być ona użyta w ogrodzie, w warsztacie czy w naszym domu. Wykonane ze stali nierdzewnej lub aluminiowe i ocynkowane blachy przeznaczone są głównie do robót konstrukcyjnych. Doskonale sprawdzają się jako ozdobne wykończenie wnętrza lub elewacji albo jako dekoracyjny element w stylu industrialnym.

Stalowe ocynkowane blachy perforowane bardzo dobrze sprawdzają się także jako dźwiękoszczelny materiał przy obudowie różnego typu hal. Z blachy z otworami można wykonać również ozdobne pokrycie ścian, sufitów albo podłóg.

Gdzie jeszcze można zastosować blachę perforowaną?

Blacha perforowana z otworami wykonana ze stali lub aluminium ma dużo więcej zastosowań. Można nimi skutecznie zabezpieczyć różne części ruchome w urządzeniach i maszynach. Dodatkowo siatki zgrzewane mają zdolność filtracji, więc świetnie nadają się do oczyszczania i suszenia ziaren, nasion, kamieni i innych surowców.

Zdolność filtracji najczęściej wykorzystywana jest w przemyśle chemicznym, rolno-spożywczym i farmaceutycznym. Należy jednak pamiętać, że uzależnione jest to głównie od wzoru perforacji oraz procentu prześwitu i wielkości otworów.

Która firma oferuje wysokiej klasy blachy perforowane?

Największym polskim producentem blach perforowanych jest firma Perfopol, której ofertę można przeczytać na stronie: perfopol.pl. Produkty te mają szerokie zastosowanie, ponieważ mogą zostać wykorzystane jako elementy wypełniające, do obudowy hal przemysłowych albo balustrad.

Jest to niezwykle trwałe tworzywo, które idealnie sprawdzi się również do ochrony przeciwiatrowej, a także podczas montażu systemów wentylacyjnych. Przedsiębiorstwo oferuje wykonanie blach perforowanych ze stali nierdzewnej, tworzyw sztucznych, gumy czy innych materiałów.

W ofercie znajdują się także różnego rodzaju plecione siatki, które mogą być zaprojektowane zgodnie z oczekiwaniami klienta, uwzględniając wielkość oczek siatki i sposób jej wykonania. Firma oferuje także konstrukcje stalowe, wyroby hutnicze, rury i sita oraz świadczy szeroki wachlarz usług związanych z obróbką metalu i sitodrukiem.