Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Majorka – co warto zobaczyć?

Lifestyle Data publikacji - 27 stycznia 2021 Autor - Redakcja bioslife.pl
majorka co warto zobaczyć


Lazurowa woda, gorące plaże, dzikie klifowe wybrzeża i cuda architektury – to wszystko zobaczyć można na jednej z hiszpańskich wysp. Ta największa wyspa Archipelagu Balearów ma do zaoferowania przepiękne widoki niczym z pocztówki. Majorka co warto zobaczyć?

Ciekawe miejsca do zwiedzania

Jednym z najsłynniejszych zabytków, który znajduje się w stolicy Majorki, czyli w Palma de Mallorca jest Katedra La Seu. Ta potężna budowla w stylu gotyckim usytuowana nad morzem robi piorunujące wrażenie i przyciąga turystów z całego świata. Będąc na Majorce warto niewątpliwie odwiedzić miasteczko Valdemossa – słynne za sprawą znakomitego kompozytora Fryderyka Chopina, który spędził w nim zimę 1838-1839 wraz ze swoją kochanką George Sand. Na cześć muzyka powstało małe muzeum w Klasztorze Real Cartuja de Jesus de Nazaret, w którym zobaczyć można m.in. pianino, na którym grał Chopin. Ponadto w tej malowniczej miejscowości znajduje się muzeum z dziełami takich artystów jak Joan Miró i Pablo Picasso. Niecodzienną atrakcją turystyczną, jaka czeka turystów na Majorce jest przejażdżka drewnianym pociągiem, który od 1912 wozi pasażerów od Palmy do Soller. Prawdziwym skarbem wyspy jest urokliwa miejscowość Alcudia. To tu kryją się średniowieczne mury obronne oraz starożytne rzymskie ruiny, dzięki którym ma się wrażenie, że czas w tym miasteczku stanął w miejscu.

Piękno natury

Na Majorce nie brakuje pięknych widoków, do których droga bywa kręta, lecz warta pokonania autem górskich serpentyn. Mowa tu o takim miejscu jak Półwysep Formentor – położony na północno-wschodnim krańcu wyspy. Po przejechaniu ok. 10km drogi pełnej zakrętów na turystów czeka lazurowa woda, mnogość śródziemnomorskiej roślinności i przepiękne krajobrazy. Piękno wyspy można obserwować również z punktu widokowego Mirador Es Colomer, który położony jest na ponad 200 metrowej skale. Majorka to prawdziwy raj dla plażowiczów, jedną z najpiękniejszych plaż o białym, krystalicznym piasku i szalenie niebieskiej wodzie jest plaża Es Trenc. Płytka, ciepła woda sprawia, że jest to miejsce polecane szczególnie rodzinom z dziećmi. Podczas pobytu na tej wakacyjnej wyspie nie można nie odwiedzić przynajmniej jednej z jaskiń. Smocze Jaskinie zachwycają swym wyjątkowym klimatem – w środku podziwiać można niesamowite oświetlenie formacji skalnych oraz jedno z największych podziemnych jezior na świecie Martel. Niepowtarzalną atmosferę tego miejsca potęguje dodatkowo atrakcja turystyczna, jaką jest koncert muzyków, którzy siedząc na jednej z łodzi dają koncert muzyki klasycznej.

Redakcja bioslife.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu biznesu, nieruchomości, wielu porad oraz turystyki czy pracy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

rodzaje faktoringu