bioslife.pl

Blog ogólnotematyczny

jak znaleźć pracę w korporacji
Lifestyle Praca

Jak znaleźć pracę w korporacji?

Praca w korporacji jest marzeniem wielu młodych ludzi. Czy rzeczywiście jest o co walczyć? Czy praca w korporacji ma same zalety? Jak zaimponować rekruterowi, aby przedstawił ofertę zatrudnienia?

Szukanie pracy

Jak znaleźć pracę w korporacji? Korporacje oferują zatrudnienie w różnych branżach. Dlatego też należy zastanowić się, jakiej właściwie pracy się szuka, czy będzie to praca w sektorze IT, praca w finansach, HR, logistyce, czy jeszcze innej dziedzinie. Praca w korporacji to nie tylko praca biurowa. Korporacją można nazwać też słynne sieci restauracji albo sklepów z ubraniami. Można podjąć tam pracę kelnera, sprzedawcy, handlowca. Praca w korporacji niejedno ma imię. Generalnie jednak przyjęło się, że taka praca wymaga stalowych nerwów, a także znajomości języków obcych. Bardzo często trzeba wykonywać powierzone zadania pod presją czasu. Wytrzymują tylko najsilniejsi. Wszystko jednak zależy od indywidualnych predyspozycji danej osoby, od zespołu, a także od bezpośredniego przełożonego, team lidera albo menedżera.

Rozwój w korporacji

Bardzo wielu młodych ludzi chce znaleźć pracę w korporacji już po zakończeniu studiów. Niektórzy nawet decydują się na różne staże i praktyki w trakcie studiowania. Wydaje się, że jest to bardzo dobry pomysł. Można poznać taką pracę w praktyce, dowiedzieć się czegoś więcej o funkcjonowaniu rynku pracy, zdobyć pierwsze zawodowe doświadczenie i pierwsze pieniądze. Korporacje na pewno dobrze przygotowują stażystów i pracowników do podjęcia kolejnych zawodowych wyzwań. W korporacjach zazwyczaj sporo się dzieje, to znaczy można uczestniczyć w różnego rodzaju projektach, szkoleniach, kursach, można uczyć się nowych języków obcych. Na pewno nikt nie będzie się tam nudził. Wiele też zależy od nastawienia indywidualnej osoby do rozwoju osobistego i zawodowego. Jeżeli ktoś chce się rozwijać, to raczej odnajdzie się w korporacji.

Jak sprawdzić kandydata?

Większość ofert pracy jeśli chodzi o korporacje wymaga znajomości języka angielskiego na poziomie zaawansowanym. Chodzi o to, aby bez problemu porozumieć się językiem biznesowym z kontrahentem. Bardzo cenna jest także znajomość drugiego języka obcego. Niektórzy absolwenci filologii obcych znają przecież kilka języków. Cenne są także umiejętności analityczne, obsługa komputera i programów komputerowych. Wiele rzeczy można nauczyć się w praktyce, ale trzeba znać podstawy. Jest to sprawdzane na rozmowie kwalifikacyjnej poprzez różnorodne testy. Dzięki temu można sprawdzić kandydata pod wieloma względami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *