bioslife.pl

Blog ogólnotematyczny

jak spakować plecak do samolotu
Lifestyle Turystyka

Jak spakować plecak do samolotu?

Jedną z najważniejszych decyzji, którą trzeba podjąć przed wyjazdem na wakacje lub wycieczkę jest pakowanie. Co warto wziąć, a co zostawić? Ile rzeczy zabrać? spakować się w walizkę czy w plecak? Oto niektóre z pytań, które należy wziąć pod uwagę.

Plecak – oszczędność, wygoda i bezpieczeństwo

Wszyscy doświadczeni podróżnicy stawiają na plecaki. Jest to o wiele wygodniejsza i bezpieczniejsza opcja, niż podróż z walizką lub torbą. Plecak można zabrać jako bagaż podręczny, tym samym uniknąć dodatkowych opłat oraz zagubienia torby lub walizki przez linie lotnicze.

Jak spakować plecak do samolotu?

Kluczową zasadą jest inteligentne wykorzystanie przestrzeni i unikanie obciążających bagaż przedmiotów.
Mimo że plecaki są wygodne, to dźwiganie wyjątkowo ciężkiego plecaka podczas podróży nie jest komfortowe.
Aby nauczyć się i opanować pakowanie plecaka na podróż samolotem, należy zrozumieć, że planowanie jest równie ważne, jak techniki i sztuczki używane do pakowania.
Często popełniamy błąd, pakując zbyt wiele ubrań, błędnie myśląc, że lepiej jest zabrać ze sobą kilka dodatkowych par dżinsów, niż ich nie mieć. Prawda jest taka, że ​​ubrania można prać i suszyć w trakcie wyjazdu. Dwie pary dżinsów są idealne na prawie wszystkie rodzaje wycieczek. Nosisz jedną, a drugą pierzesz. To samo dotyczy t-shirtów i koszul.
Ilość i rodzaj rzeczy jest uzależnione od tego dokąd jedziemy i na jak długo.
Wybierając się do Skandynawii, będą potrzebne kurtki, bluzy i ciepłe obuwie, a na wycieczkę do Tajlandii, można wybrać szorty, t-shirty i sandały.
Rzecz w tym, aby wybrać ubrania wykonane z lekkich materiałów syntetycznych zamiast bawełny. Ubrania bawełniane są trudne do czyszczenia i łatwo się gniotą. Materiały syntetyczne można prać w zlewie, szybko schną i nie gniotą się.
Miejsce docelowe i trasa podróży określają jakiego obuwia będziemy potrzebować. Spędzając większość czasu na plażach lub odwiedzając muzea, nie potrzebujemy ciężkich butów turystycznych. Wygodna para trampek i sandały wystarczą.
Kolejny kluczowy element to gadżety. Naprawdę nie trzeba zabierać laptopa, tabletu i smartfona na wyjazd. Książki można czytać książki na tablecie.
Czy naprawdę niezbędna jest ciężka lustrzanka cyfrowa, podczas gdy większość zdjęć robimy smartfonem? Gadżety i książki znacznie zwiększają wagę plecaka.
Warto zrobić listę rzeczy, które będą niezbędne w podróży, i trzymać się jej podczas pakowania.
Niektóre rzeczy można łatwo kupić po dotarciu na miejsce, na przykład przybory toaletowe. Nie ma więc sensu wożenie ze sobą pasty do zębów lub butelek szamponu czy żelu do mycia.

Wybór plecaka

Jeśli plecak ma spełniać rolę bagażu podręcznego, nie może przekraczać rozmiarów określonych przez linie lotnicze.
Idealny plecak nie powinien być zbyt duży ani ciężki. Należy unikać plecaków z kołami. Koła to dodatkowy ciężar. Poza lotniskiem, plecak nosimy na plecach, więc dobrze żeby był wygodny i dobrej jakości. Lepiej wydać trochę więcej na zakup plecaka z wygodnymi paskami na ramię i wyściełanym pasem biodrowym. Będzie to ogromna wygoda podczas wyprawy.