Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak pakować przesyłki w sposób zrównoważony – eko?

Lifestyle Data publikacji - 19 czerwca 2022 Autor - Redakcja bioslife.pl


Internetowe zakupy rosną w siłę. Szczególnie w okresie pandemii przenieśliśmy wszystkie możliwe sprawy do świata online. Sprzedajesz poprzez internet? Dobry wizerunek marki to przede wszystkim produkt i cała jego otoczka- obsługa klienta, strona internetowa, a także sposób pakowania przesyłki.

Przyjmowanie i wysyłanie paczek stało się codziennością dla każdego z nas. Zważywszy na fakt, że toniemy w śmieciach, warto zadbać o środowisko. Firmy mogą zacząć od ekologicznego pakowania przesyłek.

Jak ładnie zapakować paczkę?

Paczka jako ostatni element kontaktu z klientem powinna zostać staranie i estetycznie zapakowana. Według marketingowców bowiem liczy się pierwsze i ostatnie wrażenie.

Ładne, estetyczne zapakowanie paczki może być Twoją kartą przetargową w zdobywaniu nowych klientów i zatrzymywaniu tych, którzy już Cię poznali.

W dzisiejszych czasach jesteśmy zobligowani, aby dbać o środowisko. Są sposoby, aby ekologicznie pakować paczki.

Wystarczy odrobina kreatywności i wyobraźni, aby przedmiot, który ląduje w koszu, dostał nowe życie.

Postaw na papier jako wypełnienie, a kartony wykorzystaj ponownie, zamiast od razu je wyrzucać.

W co zapakować paczkę?

Odpowiedź na to pytanie w dużym stopniu zależy od jej zawartości. Do opakowania przedmiotów mogą posłużyć: opakowanie kartonowe, foliopaki czy koperty. Kluczowym elementem pakowania jest również sposób zabezpieczania i ochrony przedmiotu na czas transportu.

Do wygodnego transportu małych przedmiotów posłużyć mogą:

– Koperty kurierskie -pozwalają na tanie i szybkie pakowanie małych przedmiotów.

– Kartony fasonowe- wykrojnikowe kartony zamykane na zakładki. Wpisują się w eko trendy i mają estetyczny wygląd.

– Folia stretch- sprawdzi się w przypadku małych i niekruchych przesyłek. Folia bąbelkowa dodatkowo ochroni paczkę.

Pakowanie dużych gabarytowo przesyłek wymaga większego zabezpieczenia. Sam karton do wysyłki może nie wystarczać. Ciężkie i duże towary należy zabezpieczyć profilami ochronnymi czy też folią bąbelkową.

Arkusze tekturowe mogą służyć za przekładki, w przypadku gdy pakujemy kilka warstw produktów. Wypełnienie wnętrza przesyłki w ten sposób sprawia, że paczkę można łatwo poddać recyclingowi.

Szary papier czy wypełniacze z obiegu wtórnego dobrze spełniają swoje zadanie- zabezpieczają towar na czas transportu. Poza tym to ekologiczne rozwiązanie. Karton czy papier dzięki recyklingowi dostanie nowe życie, a Ty przyczyniasz się do dbania o planetę.

Estetyczne, bezpieczne i ekologiczne pakowanie przesyłek z pewnością zaskarbi sympatię Twoich klientów i przyciągnie nowych.

Redakcja bioslife.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu biznesu, nieruchomości, wielu porad oraz turystyki czy pracy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Czym charakteryzuje się opakowanie klapowe?