Strona główna
Porady
Tutaj jesteś

Jak można kupić broń palną?

Porady Data publikacji - 8 grudnia 2021 Autor - Redakcja bioslife.pl
broń palna

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy można posiadać broń palną, aby stać się posiadaczem własnego karabinu albo jakiegoś wyszukanego pistoletu. Na myśl przychodzą nam od razu kwestie prawne związane z uzyskaniem pozwolenia na takie rzeczy. Jak się jednak okazuje broń palną w Polsce można kupić legalnie i nie trzeba mieć na to żadnego zezwolenia. Należy jednak pamiętać o tym, że w internetowym sklepie z bronią nie możemy od razu jej tam kupić, tylko dokonać rezerwacji i odebrać na miejscu w punkcie.

Kto może posiadać legalna broń palną w Polsce?

Broń palna w Polsce jest powszechnie dostępna dla każdego i nie trzeba spełnić żadnych specjalnych wymagań czy uzyskać jakieś pozwolenia. Jedyny warunek, jaki musimy spełnić, aby kupić legalnie broń na terenie naszego kraju to pełnoletność.

Niektórzy myślą też, że trzeba przynależeć do jakiegoś klubu strzeleckiego, aby posiadać pistolety czy karabiny. Jednak jak się okazuje, w ogóle nie jest to wymagane.

Jaką broń legalną można kupić na terenie polskiego kraju?

Obowiązujące przepisy jasne określają to, że aktualnie każdy, kto ukończył 18 rok życia, może zakupić dla siebie broń palną rozdzielnego ładowania, która została wykonana jeszcze przed 1885 rokiem. Dotyczy to również wszelkich replik takiej broni.

Jakie więc stwarza to możliwości? Kiedy odwiedzisz sklep z bronią, stacjonarny czy w internecie to zobaczysz, że dostępnych jest wiele świetnie wykonanych replik pistoletów i karabinów z okresu końca XIX wieku. Każdy egzemplarz został wykonany z dbałością o najmniejsze szczegóły, aby kupujący mógł stać się posiadaczem niemalże idealnie, takiej samej broni jak w tamtych czasach.

Warto wspomnieć również o tym, że broń kupimy od ręki i bez pozwolenia, ale żeby dokupić proch, trzeba spełnić już pewne warunki. Należy mieć europejską kartę broni palnej na broń czarnoprochową. Jej koszty wyrobienia to około 100 zł.

Co można kupić w sklepie z bronią?

Pełny asortyment możemy obejrzeć najszybciej w internetowym sklepie z bronią. Należy jednak pamiętać o tym, że online możemy tylko obejrzeć dostępne pistolety i karabiny, a także strzelby gładkolufowe i dokonać rezerwacji konkretnego produktu. Natomiast zakupu dokonujemy już w stacjonarnym punkcie.

Broń krótką i długą, amunicję, części i akcesoria oraz pełne wyposażenie znajdziemy na stronie: racegun.pl. Szeroki wybór i wysoka jakość produktów, a także atrakcyjne ceny to idealne miejsce dla każdego pasjonata interesującego się strzelectwem. Nigdy nie wolno zapominać również o tym, że to nie jest zabawka i w nieodpowiedzialnych rękach może być niebezpieczna i stanowić zagrożenie.

Artykuł sponsorowany

Redakcja bioslife.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu biznesu, nieruchomości, wielu porad oraz turystyki czy pracy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

zawilgocenie