bioslife.pl

Blog ogólnotematyczny

pralka
Dom i Ogród

Czy pralka może stać na suszarce?

Pralko – suszarka a może dwa niezależne urządzenia? Jeśli zdecydowaliście się na drugą opcję, z pewnością problemem jest właściwe ulokowanie sprzętu tak, aby nie zajmował dużo miejsca, a jednocześnie był pod ręką. Łatwiej przecież przełożyć pranie wprost do suszarki niż przenosić je na przykład do sąsiedniego pomieszczenia. Rozwiązaniem jest tak zwane piętrowanie urządzeń, czyli ustawianie jednego na drugim. Czy pralka może stać na suszarce?

Szybkie i komfortowe rozwiązanie

Odpowiadając od razu na wcześniej postawione pytanie – tak, pralka może stać na suszarce. Otwarty pozostaje natomiast problem – jak to zrobić? Nie można przecież tak po prostu postawić dwóch sprzętów na sobie, biorąc pod uwagę choćby fakt, że pralka podczas pracy wibruje, co przy nieprawidłowym jej zabezpieczeniu byłoby niebezpieczne. Propozycje w tym zakresie są co najmniej dwie. Pierwsza – najłatwiejsza – to sytuacja, w której macie sprzęt tego samego producenta.

Wówczas wystarczy dokupić specjalny łącznik, umieszczany bezpośrednio na suszarce. Jego zadaniem jest stabilizacja obu urządzeń i zabezpieczenie na przykład przed upadkiem pralki. Jeśli natomiast wybraliście sprzęt różnych marek, wówczas należy poszukać łączników, dopasowanych choćby do rozstawu nóżek. Warto przy okazji wygospodarować dodatkową przestrzeń na przykład na detergenty, decydując się na łącznik z szufladą czy półką. W jego zakupie pomoże pożyczka na raty.

Estetyczna zabudowa

Łącznik to nie jedyne rozwiązanie. Innym, polecanym szczególnie w nowoczesnych mieszkaniach, w których sprzęt AGD ukrywamy w elementach meblowych, jest wykonanie specjalnej konstrukcji, na której zostaną umieszczone urządzenia. Wówczas nie są one ustawiane bezpośrednio na sobie, ale nad sobą. Jeśli suszarka znajduje się na przykład w szafie, wówczas wystarczy wykonać dodatkową półkę o odpowiedniej wytrzymałości wagowej, aby pralkę umieścić w górnej części szafki.

Niezależnie od sposobu, który wybierzecie, warto rozważyć kolejność ułożenia sprzętów. Czy pralka na suszarce jest dobrym rozwiązaniem? I tak i nie. Pamiętajcie bowiem, że pranie wymaga ustawienia programu, wsypania proszku, dolania płynu zmiękczającego. Znacznie trudniej to zrobić, gdy musicie sięgać wysoko. Suszarka natomiast jest urządzeniem w pełni zautomatyzowanym, dlatego rozsądniejsze wydaje się ustawienie jej na pralce, a nie odwrotnie. Wszystko jednak zależy od indywidualnych preferencji użytkownika oraz rozmieszczenia instalacji wodno – kanalizacyjnej w pomieszczeniu.