bioslife.pl

Blog ogólnotematyczny

alergia u niemowlaka
Lifestyle

Alergia

Gdy, przychodzi na świat dziecko każdy rodzic zaczyna się martwić czy, na pewno dziecko dostaje mleczko odpowiednie dla niego. Niektóre mamy nie mogą lub nie chcą karmić więc sięgają po mleko modyfikowane. Warto jednak wspomnieć, że, nie wszystkie dzieci tolerują sztuczne mleko i występuje wtedy alergia u niemowlaka. Objawia się ona wysypką, rzadkim stolcem, ulewaniem, brakiem przybierania na wadze lub zastojem w jelitach co prowadzi do niewydolności pokarmowej. W takich przypadkach koniecznie trzeba udać się do lekarza on zmieni i zleci odpowiednie nie uczulające mleko. Alergie u dzieci są bardzo nie bezpieczne a zwłaszcza, u niemowlaków. Mogą być groźne dla ich zdrowia lub życia.
Warto wspomnieć o rozszerzeniu diety u małego dziecka. Zaleca się rozszerzanie diety dopiero po czwartym miesiącu a tak naprawdę dopiero po szóstym gdy, ma już dobrze rozwinięte jelita. Podawać należy dziecku tylko jedną nową rzecz, gdyż, trzeba obserwować czy, nie występuje u dziecka reakcja alergiczna. Producenci produktów dla dzieci wprowadzają na rynek różne produkty, ale, warto przed zakupem przeczytać co jest napisane w składzie. Wymogiem jest na etykiecie wymienić grubym drukiem najbardziej uczulające produkty występujące w danym pożywieniu. Rodzic, czytając skład wie, czy, może podać dziecku czy, nie.
W dzisiejszych czasach bardzo dużo dzieci odwiedza alergologów i to z różnych przyczyn. Niektórzy są uczuleni na poszczególne produkty a inni na kurz, roztocza, sztuczną odzież lub na sierść zwierząt.

hipoalergiczny24.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *