projektowanie kuchni

wiercenie w posadzkach przemysłowych

Budownictwo

W przypadku sektora, jakim jest budownictwo, z pewnością spotkamy się z hasłem jakim jest wiercenie w posadzkach przemysłowych. Najpierw warto odpowiedzieć sobie jednak na pytanie czym jest w ogóle jest samo wiercenie. Jest to oczywiście czynność, która polega na zrobieniu otworu w konkretnym miejscu lub też na odpowiednim materiale. Wiercenie musi być wykonane przez osobę, która zna się na rzeczy, należy wykonać je niezwykle precyzyjnie oraz z odpowiednim natężeniem, aby nie uszkodzić powierzchni. Wszelkie tak zwane ,,nerwowe ruchy” są tu niemile widziane, ponieważ można w ten sposób narobić więcej szkody niż pożytku. Wiercenie może odbyć się w dwóch wariantach, mianowicie na sucho bądź też w otoczce płynu chłodzącego. Sposób wybierany jest w zależności od sytuacji, a przede wszystkim surowiec z jakim mamy do czynienia dyktuje warunki.

Wiercenie w posadzkach przemysłowych jest utrudnione, ponieważ powierzchnia taka posiada daną twardość. Posadzki przemysłowe muszą być odpowiednio potraktowane. Wiertło, które musi pracować w takich warunkach, osłonięte jest otoczką płynu chłodzącego. Jest to bardzo ważna kwestia, z tego względu, iż woda chłodzi wiertło i nie pozwala mu się spalić ani zniszczyć. Z kolei wiercenie w betonie, zazwyczaj wykonywane jest na sucho, już bez pomocy otoczki wodnej. Otwory, które mają mieć większą średnicę wiercone są za pomocą tzw. wiertnicy. Zazwyczaj taka wiertnica jest schładzana. Wiertnica lub też wysokiej jakości wiertła charakteryzują się tym, iż ich końce posiadają widię z węglika spiekanego. Taki surowiec jest wytrzymały oraz niezwykle twardy, co pozwala na przeprowadzenie odpowiednich prac. Inny materiał, który jest używany w wiertłach, nosi nazwę diament. Warto tu jednak podkreślić, że wiertła tego typu charakteryzują się bardzo wysoką ceną.

Z pewnością dużo łatwiejsze jest wiercenie w cegle, niż wiercenie w żelbecie. Żelbet jest zbrojnym betonem, stąd taka trudność. Cegła jest zupełnie innym materiałem, jest to surowiec niezwykle kruchy i jak najbardziej klasyczne wiertło widiowe sobie z tym materiałem poradzi. W przypadku, w którym mamy zamiar dokładnie i precyzyjnie wywiercić otwór w betonie, musimy rozpocząć wiercenie, przy pomocy mniejszego wiertła. Następnie należy zmieniać wiertło na coraz większe w celu osiągnięcia satysfakcjonującej nas średnicy otworu.Możliwość komentowania jest wyłączona.