bmw serwis warszawa

Wentylacja

Wentylacja jako sposób walki z wilgocią

Niezależnie od rodzaju lokalu czy pomieszczenia najistotniejszym elementem jego prawidłowego funkcjonowania jest odpowiednia i sprawna klimatyzacja. Wentylacja mechaniczna może być montowana zarówno w nowo powstających budynkach, jak i w nieruchomościach już istniejących. Rekuperacja pozwala na odzyskanie ciepła nawet do pięćdziesięciu procent, a to jest jednoznaczne z tym, że w okresie grzewczym można poczynić znaczne oszczędności.

Wentylacja mechaniczna zapobiega nie tylko powstawaniu pleśni i grzybów, ale także chroni pomieszczenia przed wilgocią, która niszczy konstrukcje budynków, ściany oraz meble i podłogi. Jest groźnym, podstępnym wrogiem zarówno przedmiotów, jak i ludzi. Dzięki odpowiedniemu wentylowaniu pomieszczeń rekuperacja – poza ekonomicznymi, wymiernymi korzyściami – wywiera ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ponieważ gwarantuje im stały dopływ świeżego powietrza.

Wentylacja to jeden z najlepszych sposobów na zapewnienie nie tylko stałego dopływu świeżego powietrza, ale także dobrego stanu zdrowia. Wentylacja mechaniczna to gwarancja przebywania w idealnie klimatyzowanych, sprzyjających wspaniałemu samopoczuciu pomieszczeniach. Zaparowane okna? Spływające po szybach krople pary? Nie ulega wątpliwości, że mamy do czynienia z pomieszczeniem, w którym niewłaściwie działa wentylacja. Nie ma bowiem znaczenia, czy mieszkamy w domku jednorodzinny czy w bloku. Niezależnie od rodzaju lokalu powinien on być odpowiednio wentylowany i klimatyzowany, szczególnie że można w każdej chwili zainstalować wentylację mechaniczną lub grawitacyjną.

Mechaniczna wentylacja polega na tym, że za pomocą wentylatora w pomieszczeniach jest wymuszany ruch powietrza. Jeśli chodzi o ten typ wentylacji, to może ona być wywiewna albo nawiewno-wywiewna. Zależy to z jednej strony od systemu wentylacyjnego, z drugiej natomiast od sposobu rozmieszczenia wentylatorów.

Wentylacja daje możliwość kontrolowania ilości świeżego powietrza napływającego do wnętrza domu. Ma jednak jeden mankament. Mieszkańcy domu muszą pokryć wszystkie koszty związane z ogrzaniem tego powietrza. Jest to dość energochłonny rodzaj wentylacji. Inne rozwiązania zostały wprowadzone w wentylacji grawitacyjnej. Jej działanie opiera się na różnicy temperatur pomiędzy powietrzem na zewnątrz a powietrzem wewnątrz pomieszczeń.

 Możliwość komentowania jest wyłączona.

pedicure Wrocław