wózki sprzątające

Tarasy

Tarasy- inspiracje dla domu

Tarasy znane były już w starożytnym Rzymie, Grecji i Egipcie. Z ich uroku korzystali cesarze, faraonowie, w późniejszych wiekach także królowie i szlachta. Tarasy były symbolem luksusu, najczęściej otoczone bujną roślinnością, zachęcały do relaksu i kontemplacji na łonie przyrody.
Taras to element aranżacji domu odpowiedni dla tych, którzy szukają alternatywy dla balkonu. Dodatkową powierzchnię, jaką dają tarasy, można wykorzystać w różny sposób. Nad balkonem mają także tą przewagę, że z powodzeniem mogą one nam służyć jako miejsca biesiadowania w okresie letnim przy grillu, ze względu na większą powierzchnię użytkową.

Rodzaje tarasów
Taras nie musi być zaadaptowany tylko dla parteru domu, z powodzeniem może być także jego zwieńczeniem. Nowoczesne tarasy pojawiły się jako element dekoracyjny dachów wieżowców, często służąc jako restauracje na wolnym powietrzu. Tarasy na płaskich dachach są bezpieczne pod względem konstrukcyjnym, jeśli są zbudowane w technologii tzw. odwróconego dachu.
Najczęściej tarasy są usytuowane na gruncie, zbudowane z drewnianych kompozytów, ceramiki, kamienia, betonu lub nad gruntem, jako płyta na belkach wsparta słupami. Bywa, że taras zaaranżowany jest nad garażem lub piwnicą.

W jaki sposób można urządzić swój taras?

Urządzenie tarasu z pozoru wydaje się nieskomplikowane. Tarasy służą nam głównie do wypoczynku na świeżym powietrzu, przy porannej kawie, z gazetą lub książką w ręku. Jeśli takie ma być jego wykorzystanie, jedyne czego nam potrzeba to wygodne miejsce do siedzenia i mały stolik. Planujemy taras jako miejsce rodzinnych spotkań przy grillu? Warto abyśmy pomyśleli o zakupie większych kompletów wypoczynkowych z dużym stołem. Zaletą zadaszonego tarasu na pewno jest to, że takie spotkanie może się odbyć także w przypadku złej pogody. Jeśli ma być to nasz azyl, powinniśmy go urządzić w stylu, jaki nam odpowiada. Romantyczny taras w stylu prowansalskim, to na pewno postarzane drewniane meble, lawendowe tkaniny i dodatki, pastelowe kolory. Prowansja to także zioła, które można postawić w efektownych donicach. Taras w stylu skandynawskim, to surowy, nowoczesny styl, utrzymany w szarościach, beżach i zimnych błękitach. Proste drewniane meble i nienachalne dodatki np. metalowe kosze, wypełnione kominkowym drewnem. Jednym słowem powiew mroźnej Skandynawii.

 

paulinawozniak.pl


Możliwość komentowania jest wyłączona.

www