komunikacja szkolenie

Spawanie

Jak znaleźć pracę?

Właśnie straciłeś pracę. Jesteś w kropce, bo nie widzisz żadnych ogłoszeń, a jesteś jedynym żywicielem rodziny. Do tego spłacasz kredyt. Raty są małe, ale jednak są. Jak możesz znaleźć pracę?
Przede wszystkim, nie szukaj tylko ogłoszeń. Niech ogłoszenie znajdzie Ciebie, zanim zostanie wystawione. Chodzi o to, by zostawiać swoje CV wszędzie, a nie tylko tam, gdzie firma ogłasza, że szuka pracownika. Wtedy, gdy dany sklep czy fabryka, będzie potrzebować kogoś zatrudnić, najpierw zadzwoni do osób, których podanie o pracę już ma.
Zostaw kilka CV. Jeśli po miesiącu nikt się nie odzywa, możesz zanieść kolejne swoje dokumenty. Gdy potencjalny pracodawca będzie je przeglądać, a Twoje dokumenty będą się dublować, dojdzie do wniosku, że Ci bardzo zależy. Dzięki temu będziesz pierwszą osobą, do której zadzwoni.
Gdzie zanosić CV? Właściwie wszędzie tam, gdzie widzisz się w roli pracownika. Biura, markety, fabryki. W tych ostatnich często przyjmują większą liczbę osób, więc bardziej prawdopodobne jest, że przyjmą Ciebie. Jeśli masz kursy (na spawanie, bądź prowadzenie wózków widłowych), masz większe szanse.
Jeśli chodzi o CV pamiętaj, by było bogate, ale przede wszystkim prawdziwe. Nie dodawaj nic, co nie jest stanem faktycznym, bo jeśli potencjalny pracodawca zapyta o dany temat, a Ty nie będziesz znał odpowiedzi, będziesz ostatecznie spalony w jego oczach i na pewno nie masz co liczyć na pracę. W CV wypisz swoje szkoły i osiągnięcia, języki obce, które znasz, ukończone kursy. Oprócz tego dodaj zainteresowania. Nie bądź zbyt ogólny. Jeśli interesuje Cię np. dany kraj, wpisz jego nazwę. Nie pisz ogólnie, np. podróże, tylko właśnie nazwę tego kraju. Jeśli interesuje Cię poezja konkretnego autora, umieść taką właśnie informację. Nie uogólniaj do samego słowa poezja. Dodanie zainteresowań w CV zawsze dobrze wygląda. Ty sam przez to stajesz się ciekawszą osobą w oczach osób, które je czytają.
Szukaj pracy także przez internet. Dużym udogodnieniem jest fakt, że możesz przeglądać oferty z różnych dziedzin w jednym miejscu. Wystaw również swoje ogłoszenie, że poszukujesz pracy. Stwórz swój profil na stronach przeznaczonych do rekrutacji.
Kiedy trafi Ci się praca, która jednak nie jest szczytem Twoich marzeń, nie rezygnuj. Zatrzymaj się tam na pewien czas, odkładając z każdej wypłaty odpowiednią kwotę. Uzbierane pieniądze możesz przeznaczyć na wybrane kursy, dzięki którym po pewnym czasie będziesz mógł podjąć się pracy, która nie tylko będzie źródłem utrzymania, ale także spełnieniem Twoich oczekiwań.

 Możliwość komentowania jest wyłączona.