Pianka poliuretanowa

Nieznane zastosowania pianki poliuretanowej

Wszyscy ją znamy. Jest stosowana i nieodzowna w budownictwie jako materiał uszczelniający, ale niewielu wie, że doskonale sprawdza się także w innych rolach.

Pianka poliuretanowa – bo o niej mowa – ma więcej zastosowań, niż może się wydawać. Oczywiście najlepiej sprawdza się w celach, do których jest przeznaczona, ale przy odrobinie kreatywności sprawdzi się w wielu sytuacjach.

Pianka poliuretanowa ma doskonałe właściwości wiążące, a więc idealnie sprawdzi się jako klej. Małą ilość pianki rozprowadzamy na dwóch klejonych ze sobą powierzchniach, które łączymy ze sobą i czekamy do wyschnięcia.

Dziś bardzo dużo sprzedajemy poprzez internet, a co się z tym wiąże, towar wysyłamy w paczkach. Niekiedy pojawia się problem – jak zabezpieczyć delikatne przedmioty takie jak na przykład smartfon, czy urządzenia elektryczne przed uszkodzeniem podczas transportu. I tu z pomocą przychodzi nam – a jakże – pianka poliuretanowa. Na początku należy wyścielić pudełko, w którym będziemy wysyłać naszą rzecz folią spożywczą. Następnie wypełniamy je do połowy pianką. kiedy jest jeszcze elastyczna, delikatnie ją uklepujemy, owijamy folią wysyłany przedmiot i dopasowujemy do ubitej pianki. Po tym nakładamy kilka warstw folii na wierzch wypełnionego już pudełka z naszym fantem i wypełniamy pianką resztę przestrzeni. Kiedy pianka wyschnie, wyciągamy ją, odwijamy z folii, umieszczamy we wnętrzu przedmiot i wysyłamy. Prawda, że proste?

Pianka montażowa używana jest również w przemyśle motoryzacyjnym, a ściślej rzecz ujmując w „garażowym” lakiernictwie. Blacharze – amatorzy potrafią właśnie tym materiałem wypełnić puste przestrzenie w karoserii samochodów, a co odważniejsi nawet na piance kładą szpachlę i ja lakierują. Pogratulować wyobraźni.

Oczywiście pianka poliuretanowa najlepiej sprawdzi się w budownictwie. Obsadzanie drzwi, okien, wypełnianie pustych przestrzeni, ocieplenia poddaszy to tylko niektóre jej zastosowania. Jak by nie było pianka poliuretanowa jest niezbędna w dzisiejszym budownictwie i w każdym domu.

W sklepach budowlanych dostępne są podłużne puszki z pianką. Pamiętajmy, że przed użyciem musimy zapoznać się z instrukcją bezpieczeństwa oraz zaopatrzmy się w jednorazowy, wygodny pistolet do aplikacji.

 Możliwość komentowania jest wyłączona.