Projekty pokoju dla nastolatki

Nowoczesne meble do salonu

Współczesność w aranżacji wnętrza

Jaka jest współczesna moda w aranżacji wnętrz?
Obecnie panuje moda na szarości, biele i urządzanie wnętrz w stylu skandynawskim. Należy pamiętać o tym, by mieszkanie nie było zbyt przytłoczone bielą, a stało się również przytulnym kątem, w którym będziemy mieli możliwość wypocząć i cieszyć się wolną chwilą.
Jakie meble wybrać, by pasowały do wnętrza?
Nowoczesne meble do salonu charakteryzują się minimalizmem, a jednocześnie komfortem. Dbając o wizerunek mieszkania, powinniśmy zrezygnować z ciężkich, masywnych mebli, przytłaczających nowe wnętrze, na rzecz tych jasnych i gładkich. W salonie sprawdzają się nowoczesne meblościanki i witryny posiadające szklane drzwi, za którymi można ukryć książki lub odpowiednie dekoracje. Wiele firm oferuje obecnie meblościanki z klimatycznym podświetleniem.
Czy rezygnacja z ciemnych mebli jest konieczna?
Jeżeli preferujemy ciemne kolory mebli, również istnieje możliwość stylowego urządzenia wnętrza. W tym przypadku kierując się wyborem nowoczesnych mebli do salonu wciąż powinniśmy brać pod uwagę jego wymiary i kolory ścian. Jeżeli nasze ściany pomalowane są na ciemne odcienie, a salon posiada niewielkie wymiary, wybór ciemnych mebli nie jest najlepszym pomysłem, gdyż ciężka kolorystyka wizualnie pomniejsza wnętrze. Jednak będąc właścicielem sporego mieszkania, możliwości jest o wiele więcej. Ciemne meble najlepiej wciąż prezentują się na tle jasnych ścian lub pokrytych kafelkami. Odpowiednim tłem dla cięższych mebli będzie także kolor oliwkowy i turkusowy lub jasno-szary.
Czy przy wyborze mebli należy kierować się także rodzajem podłogi?
Wbrew pozorom jest to niezwykle ważne. W zasadzie do jasnych paneli lub kafli, pasują meble zarówno lekkie, jasne, jak i ciemne ciężkie. Sprawa prezentuje się nieco inaczej, kiedy posiadamy ciemne pokrycie podłóg. W tym przypadku należy pamiętać, że decydując się dodatkowo na ciemne meble, wnętrze natychmiast stanie się przytłaczające i wizualnie mniejsze. Sytuację może uratować rozjaśnienie salonu detalami, jakimi są dywan, jasna narzuta, poduszki, świeczki, doniczki.

Decydując się na nowoczesną aranżację wnętrza, nie musimy martwić się o brak pomysłów. Sieć internetowa jest bowiem skarbnicą fotografii i wizualizacji, a nawet programów wspomagających proces planowania. Jeżeli uznamy, że wciąż czujemy niedosyt i niedostateczną satysfakcję, możemy zwrócić się o poradę do wykwalifikowanych projektantów wnętrz, którzy pomogą nam w doborze mebli odpowiadających nie tylko nam samym, ale również odpowiednich dla wymiarów i kolorystyki wnętrza.

 Możliwość komentowania jest wyłączona.