Moskitiery

Jak przespać letnią noc bez obecności owadów?

Okres letni kojarzy nam się nie tylko z gorącym słońcem, morską bryzą, ale również z orzeźwiającym powietrzem w nocy. Kiedy spotykamy się z ciepłymi nocami, marzymy o tym, by spać w komforcie, przy otwartym oknie, wpuszczającym do naszej sypialni świeży, chłodny powiew wiatru. Jednak wraz z nim, do naszej sypialni wkradają się nieproszeni goście, jakimi są komary, muchy i wszelkie inne owady. Potrafią doprowadzić do bezsenności, gdy wybudzając nas z błogiego snu, brzęczą nad glowami i zapraszają do nocnej bitwy.
Jak uniknąć takich sytuacji?
Obecnie istnieje szereg możliwości zabezpieczenia naszego mieszkania przed podbojem owadów. Tak oto możemy spryskać ciało sprayem odstraszającym komary, skorzystać z elektrycznych odstraszaczy. Jednak opcje te są dobre jedynie w przypadku, gdy nie cierpimy na alergie. Są to również niezbyt trwałe i komfortowe warianty, ponieważ nie każdy z nas marzy o tym, by po orzeźwiającej kąpieli spryskać całe ciało silnie aromatycznym środkiem.
Najbezpieczniejszą i najskuteczniejszą metodą w walce z nocnymi odwiedzinami owadów, są moskitiery.
Moskitiera jest gęsto tkaną siatką, zakładaną na drzwi, okna lub łóżeczko dziecięce. Wyprodukowana z różnych materiałów, mając do wyboru między innymi siatkę bawełnianią, polietylenową, nylonową lub poliestrową.
Najczęściej wybieranymi są moskitiery montowane do okna lub do drzwi balkonowych. Są one instalowane bezinwazyjnie, z reguły za pomocą obrotowych uchwytów, ale znajdziemy również takie, które zamocujemy taśmą dwustronną. W przypadku zabezpieczenia drzwi balkonowych, najwygodniejsze okazują się moskitiery otwierane. Wyposażone są w magnesy, które ułatwiają komfort użytkowania. Posiadając duże drzwi balkonowe prowadzące na taras, warto zainwestować w moskitierę przesuwną, której rama sklada się z szyn jezdnych, po której przesuwają się skrzydła. Szczególnie wymagajacy klienci, znajdą zastosowanie w moskitierach zwijanych, plisowanych oraz montowanych w roletach.

Czy siatki typu moskitiera są bezpieczne dla alergików?
Moskitiery są najbezpieczniejszą ochroną przed owadami w przypadku osób cierpiących na alergię. Sam materiał, z którego wykonany jest produkt, nie jest szkodliwy. Jednak nie chroni on od przenikania do wnętrza mieszkania pyłków roślin. Również w trosce o to, wielu producentów oferuje siatki antyalergiczne, zaopatrzone w filtr uniemożliwiający przedostanie się pyłków przez siatkę.

Wybór odpowiedniej moskitiery jest wbrew pozorom niezwykle prosty, gdyż producenci wciąź przebijają się w nowych pomysłach. Montaż umożliwi nam przespać letnie noce w komforcie i bez obaw o pogryzienia ciała przez owady.

 Możliwość komentowania jest wyłączona.