Moore Stephens Central Audit

Mieszkania Kraków

Jak znaleźć mieszkanie w Krakowie?

Agencje nieruchomości pomagają nam znaleźć idealne dla nas mieszkanie. Dzięki temu oszczędzamy czas na znalezienie oferty, która spełni wszystkie nasze wymagania. Przeglądanie ofert bywa żmudne, wiele z nich szybko staje się nieaktualne, albo okazują się odbiegające od zdjęć. Duży apartament ze zdjęcia okazuje się w rzeczywistości małym mieszkaniem o niskim standardzie. Aby uniknąć takich rozczarowań warto udać się do agencji pośredniczącej w wynajmie i poprosić o gotowe oferty. Dzięki temu dostaniemy do obejrzenia kilka, specjalnych wybranych dla nas ofert, w lokalizacjach i cenie, które nas satysfakcjonują.

Jeśli nie chcemy już wynajmować i marzy się nam własne gniazdko, warto zapoznać się z ofertami deweloperów. Mieszkania Kraków to szeroki wybór mieszkań zarówno z rynku wtórnego i deweloperskiego. Rynek wtórny mieszkań zazwyczaj jednak jest mniejszy, a wiele ofert nie daje takich możliwości jak mieszkanie prosto od dewelopera. Wiele takich mieszkań wymaga też dodatkowych nakładów finansowych, głównie na przeprowadzenie koniecznego remontu, aby można było się wprowadzić. Mieszkania od dewelopera dają nam więc większe możliwości, a ich oferta często dotyczy wielu lokalizacji. To od nas zależy czy chcemy zamieszkać blisko natury, parków czy bliżej centrum miasta. Dodatkowo mieszkania z rynku deweloperskiego częściej mają już zapewniane miejsca w garażu, natomiast mieszkania z rynku wtórnego często nie mają zapewnionego miejsca parkingowego.

Korzystając z usług agencji nieruchomości lub dewelopera warto jednak sprawdzić czy to firma, której możemy zaufać. Atutem wielu firm jest długoletnie doświadczenie oraz opinie zadowolonych klientów. Przy rynku wtórnym również trzeba zwracać uwagę czy osoba sprzedająca ma kontrolą wszelkie sprawy formalne. Dodatkowo trzeba zwrócić uwagę czy mieszkanie jest w pełni sprawne, nie posiada ukrytych wad. Warto zapytać się o powód sprzedaży oraz dokładnie sprawdzić okolicę. Może ona okazać się zbyt hałaśliwa albo wprost przeciwnie, za spokojna dla nas. Kolejną rzeczą o którą warto zapytać to sąsiedzi oraz wysokość czynszu i opłat za media. Sąsiedzi często bywają irytujący, dlatego warto upewnić się, że wprowadzamy się do spokojnego miejsca. Z kolei rachunki w mieszkaniach, które wymagają ocieplenia potrafią spędzać nam sen z powiek.

Dlatego ostateczna decyzja powinna być podjęta na spokojnie, po przeanalizowaniu wszystkich plusów i minusów.

 Możliwość komentowania jest wyłączona.

Outsourcing IT