Metaloplastyka

Kuj żelazo póki gorące- dzieła metaloplastyki dekoracją dla domu

Metaloplastyka obejmuje wyrób artystycznych przedmiotów z metalu. Metaloplastyka sięga czasów prehistorycznych, zatem jest najstarszą odmianą artystycznego rzemiosła.
Wykute z brązu bransolety, klamry czy szpile, to pierwsze metalowe artefakty. Dzieła metaloplastyki zachwycają najbardziej wybrednych krytyków sztuki. Do najsłynniejszych należą Drzwi Gnieźnieńskie

Metaloplastyka- techniki rzemiosła artystycznego

Metaloplastyka wykorzystuje rozmaite techniki tj. obróbka metali na zimno, wyginanie, skręcanie, wywijanie, prostowanie, cięcie, wytłaczanie, piłowanie, wiercenie, lutowanie, obróbka metali na ciepło, a także odlewnictwo i zdobienie. Nitowanie to najbardziej szlachetna metoda spajania ze sobą elementów, stosowana w metaloplastyce. Ten rodzaj rzemiosła stosuje się do produkcji mebli, wieszaków, luster, świeczników, szyldów, kwietników, grilli, bram i innych elementów dekoracyjnych. Artyści metaloplastyki współpracują także przy produkcji sanek, z których dzieci tak chętnie korzystają w czasie zimy. Zapewniają nam także solidne stojaki, dzięki którym choinki mogą zdobić wnętrza naszych domów w czasie Świąt Bożego Narodzenia.

Kute ogrodzenia z artystyczną nutą
Kiedy zbudujemy dom, chcemy uczynić go naszym azylem i ochronić przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów. Zastanawiając się nad wyborem ogrodzenia warto zainteresować się kowalstwem artystycznym. Charakteryzuje się obróbką metali na ciepło. Tworzone są piękne ornamenty, a jedyną granicą jest tutaj zasobność naszego portfela. Jeśli jednak chcemy mieć piękne, kute ogrodzenie musimy spodziewać się, że koszty nie będą małe. Metaloplastyka pod hasłem kowalstwa artystycznego to nie tylko bramy, ale także schody, balustrady wewnętrzne i zewnętrzne. Wśród projektów każdy znajdzie coś dla siebie, od bogatych dekorów po minimalistyczne, pozbawione zdobień. Proste i geometryczne formy pasują do nowoczesnych aranżacji. Te pełne zdobień, podkreślą klasyczny styl. Aby elementy kute prezentowały się jeszcze efektowniej stosuje się patynowanie. Odcień farby dopasowywany jest do wnętrza. Technika ta pozwala uzyskać efekt gry światła i cienia, nadaje tym pięknym, aczkolwiek ciężkim elementom lekkości. Metaloplastyka to dziedzina rzemiosła artystycznego przekazywana z pokolenia na pokolenie, a firmy zajmujące się wykonywaniem artystycznych metalowych przedmiotów mają wielowiekowe tradycje. Jeśli chce się mieć w swoim domu dzieła metaloplastyki, trzeba kuć żelazo póki gorące i zainteresować się ich ofertą.

 Możliwość komentowania jest wyłączona.