studio nagraniowe

Hala namiotowa

Hala namiotowa

Dlaczego przy organizowaniu jakiegokolwiek przyjęcia lub magazynu wybrać halę namiotową zamiast zwyczajnego budynku? Głównym atutem jest to, że hala namiotowa jest zdecydowanie tańsza.
Hale namiotowe bardzo dobrze sprawdzają się nie tylko przy organizowaniu imprezy plenerowej, ale także przy magazynowaniu materiałów, np. ogrodniczych lub budowlanych.
Hale namiotowe zazwyczaj posiadają bardzo prostą konstrukcję, co umożliwia ich szybko montaż, a następnie demontaż. Tak więc zajmie to nam o wiele mniej czasu niż budowa tradycyjnego budynku. Łatwa konstrukcja zapewnia także mobilność, gdyż dzięki niej w prosty sposób przemieścimy halę z miejsca na miejsce.
Profesjonalna hala namiotowa powinna mieć mocne poszycie ścienne i dachowe, które ma służyć do ochrony przed warunkami atmosferycznymi. Dzięki temu hala nadaje się do użytkowania przez cały rok. Pokrycie dachowe może być zarówno jednowarstwowe, jak i termo – nadmuchiwane, co powoduje, że nasza hala będzie bardziej energooszczędna. Ściany zazwyczaj są z PCV, płyty warstwowej i blachy trapezowej.
Na dzisiejszym rynku istnieje wiele firm, które nie tylko zajmują się sprzedażą hal namiotowych, ale także oferują ich wynajem.
Biorąc pod uwagę różne zastosowanie hal namiotowych, możemy je podzielić na:
– hale imprezowe
– hale przemysłowe
– hale magazynowe
– hale produkcyjne
– hale pod ujeżdżanie
Jeśli potrzebujemy halę namiotową pod zastosowanie magazynowe lub przemysłowe, warto wybrać tzw. halę pneumatyczną. Jest to hala o zwiększonej termo – izolacji, a jej wykonanie powoduje, że nie zbiera się kondensat, nie przepuszcza dźwięków, a w okresie zimowym łatwiej zsuwa się z niej śnieg.
Mimo, że istnieje kilka rodzajów hal namiotowych, to najczęstszym ich zastosowaniem są jednak imprezy plenerowe. Mają one zastosowanie jako:
– hale targowe, które ze względu na różnorodność rozmiarów zapewniają możliwość rozmieszczenia różnego rodzaju punktów handlowych
– hale weselne, które doskonale sprawdzą się na przyjęcie pod gołym niebem
– hale na duże imprezy plenerowe, np bankiety firmowe, dni miasta, dożynki itp.
Hala namiotowa to idealne rozwiązanie dla kogoś, kto potrzebuje tymczasowej konstrukcji, gdyż podsumowując jej zalety z pewnością spełni nasze oczekiwania, a są to:
– mobilność
– stabilność
– proste wykonanie
– różnorodność powierzchni do wyboru
– niski kosztMożliwość komentowania jest wyłączona.