Drzwi do kabiny prysznicowej

Zróżnicowany wybór drzwi do kabiny prysznicowej

Łazienka nie powinna kojarzyć się jedynie z codziennym monotonnym obowiązkiem kąpieli, ale stać się miejscem kojarzonym z relaksem, komfortem i wygodą. Jednak czy komfortową można nazwać sytuację, gdy po relaksującej kąpieli musimy natychmiast wycierać mokrą podłogę? Jeżeli w naszym domu panują takie zasady, oznacza to, że nie wybraliśmy odpowiednich drzwi oddzielających strefę kąpieli, od strefy użytkowej.
Obecnie mamy do dyspozycji wachlarz rozwiązań zarówno posiadając wannę, jak i kabinę prysznicową.
Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze?
Drzwi do kabiny prysznicowej dostępne są w różnych kształtach, ułatwiając nam tym samym aranżację wnętrza w dostosowaniu do naszych wymagań oraz charakterystyki łazienki. Istnieje więc możliwość zakupu drzwi kwadratowych, prostokątnych, półokrągłych.
Dla bardziej wymagających klientów, producenci odważyli się na odważny, lecz chętnie wybierany produkt, jakim są przesuwne drzwi do kabiny prysznicowej. Jest to idealne rozwiązanie dla niewielkich łazienek, w których użytkowanie stadardowych drzwi wahadłowych mogłoby okazać się problemem.

Czy zakup odpowiednich drzwi do kabiny prysznicowej daje nam gwarancję suchej łazienki?
Jeżeli drzwi zostaną zainstalowane zgodnie z zaleceniami producenta, nie powinny sprawiać problemu w użytkowaniu. Większość z nich wyposażona jest również w klamry, umożliwiające regulację drzwi.
Firmy oferujące drzwi do kabiny prysznicowej, proponują wybór takich posiadających powłokę Easy Clean, zabezpieczającą kabinę przed zanieczyszczeniami i ulatwiającą utrzymanie kabiny w czystości.

Czy zdecydować się na drzwi szklane, czy plastikowe?
Zdecydowana większość klientów ceni sobie wykonanie szklane, chwaląc je za nowoczesny desing, higienę i łatwość w utrzymaniu czystości, ponieważ drzwi pokryte są powłoką samoczyszczącą.
Szklane drzwi w porównaniu do plastikowych nie ulegają odksztalceniu. Są też w pełni bezpieczne, gdyż w większości przypadków wyprodukowane są ze szkła hartowanego, co sprawia, że w trakcie uszkodzenia szyba rozpadnie się na niewielkie kawałki, minimalizując ryzyko zranienia.

Wybierając drzwi do kabiny prysznicowej, wielu producentów oferuje różną kolorystykę produktów, co jest istotne w sytuacji, kiedy chcemy stworzyć piękne, niepowtarzalne wnętrze. Uzyskujemy możliwość zamówienia drzwi na wymagany wymiar.

 Możliwość komentowania jest wyłączona.