Dachówki betonowe

Dachówki betonowe alternatywą dla dachówek ceramicznych

Dachówki betonowe (cementowe) uzyskuje się z piasku, cementu portlandzkiego i pigmentów na bazie tlenków żelaza i wody. Po dodaniu podwójnej warstwy akrylowej, uzyskuje się gotowy produkt. Mogą być ciekawą alternatywą dla dachówek ceramicznych. Ich wytrzymałość jest podobna i szacuje się ją na około 100 lat. Co do dachówek betonowych możemy być pewni ich trwałości, w końcu zbudowane wieloletnie konstrukcje takie jak mosty przetrwały próbę czasu. Dachówki betonowe są także tańsze od swoich ceramicznych odpowiedników.

Dachówki betonowe – kiedy więźba nie jest idealna
Dachówki betonowe niwelują ubytki powstałe w konstrukcji więźby, mogą zatem pokryć wcześniejszą niedokładną pracę dekarza. Produkcja dachówek betonowych jest oszczędniejsza energetycznie dla fabryk. Dachówki betonowe wytwarza się w temperaturze 60 stopni Celsjusza. W przypadku dachówek ceramicznych do ich produkcji potrzeba ponad 16 razy więcej energii.

Dachówki betonowe są nieco mniej połyskliwe od tych ceramicznych. Są także nieco bardziej porowate. Współczesna technologia produkcji sprawia jednak, że różnice w wyglądzie dachówek z różnych materiałów są praktycznie niewidoczne. Jedynie wprawne oko może dostrzec różnice.

Najważniejszym czynnikiem wpływającym na gwarancję dachówek betonowych jest mrozoodporność. Dachówka musi wytrzymać kolejne cykle zamrażania i odmrażania, to decyduje w dużej mierze o jej „żywotności”. Producenci dachówek betonowych zwykle dają gwarancję na 30 lat. Producenci dachówek betonowych zapewniają, że z biegiem czasu coraz bardziej się utwardzają. Są odporne na pękanie i niekorzystne warunki atmosferyczne, jak rzęsisty deszcz i srogi mróz.

Jednym z rodzajów dachówek betonowych są dachówki płaskie. Idealnie pasują one do nowoczesnych domów. Płaska dachówka lubi proste formy architektoniczne. Dachówki betonowe najczęściej występują w ciemnej gamie kolorystycznej, od czerni do grafitu. Można jednak znaleźć modele w rustykalnej gamie kolorystycznej- od ceglanego do brązowego. Dachówki betonowe posiadają także powłoki antyzabrudzeniowe, dzięki czemu ich kolor, w miarę upływu czasu, nie blaknie.

Wybór pomiędzy dachówkami betonowymi, a ceramicznymi zależy od zasobności portfela i indywidualnych upodobań, np. co do większego połysku lub matowości dachówek. Dachówki betonowe zapewniają solidny dach nad głową.

 Możliwość komentowania jest wyłączona.