strony www częstochowa

Projektowanie budynków kórnik

Architektura – kierunek z przyszłością

Od dawna utarło się, że najlepsze kierunki studiów to medycyna i prawo. Bezsprzecznie są to kierunki męczące, a praca po nich (zwłaszcza za granicą) jest czymś pewnym. Rzadko kiedy wspomina się trzeci kierunek, który ja prywatnie chciałabym w tym miejscu wspomnieć – architektura.
Zawód architekta nie dość, że w moim spostrzeżeniu jest bardziej ciekawy niż dwa wymienione prędzej, to z drugiej strony, jest też bardzo dobrze płatny. Praca architekta to nie tylko projektowanie budynków – to góra przeróżnych domen. Może znajdować się w tym zarówno dusza artysty – w kierunku projektowania mieszkań, ogrodów, przestrzeni miejskich, ale też ktoś z bardziej rzeczowymi pomysłami – budowa mostów, projektowanie wieżowców a także planowanie domów mieszkalnych.
Nauka w tym kierunku nie są bezproblemowe – potrzeba wiedzy zarówno z dziedziny matematyki oraz fizyki, jak i kulturalnego obeznania oraz zmysłu artystycznego. Jednakże ostatecznie są tego warte. Domek, który stworzymy w swojej głowie, za kilka lat może stanąć i służyć przyszłym pokoleniom. Może to właśnie Twój pomysł zostanie po pewnym czasie inspiracją w studenckich podręcznikach?
Wobec tego jeśli nie kręci Cię prawo, a na widok krwi bardzo szybko mdlejesz – zastanów się czy zawód architekta nie jest dla Ciebie. Może planowanie budynków to Twoja pasja, do głębi zakorzeniona i jeszcze odnaleziona? Spróbuj. Pierwsze kroki (jeszcze przed pójściem na studia) zdołasz podjąć na własną rękę. Zainteresuj się tematem – internet jest pełen mądrości. Kreśl, rozbudź wyobraźnię i sprawdź, czy to aby nie jest Twój życiowy cel.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

UM Project automatyzacja produkcji