Planowanie domów łobez

Architektura – kierunek z przyszłością

Od dawna utarło się, że najlepsze kierunki studiów to medycyna oraz prawo. Bezsprzecznie są to kierunki ciężkie, a praca po nich (przede wszystkim za granicą) jest czymś pewnym. Rzadko kiedy wzmiankuje się trzeci kierunek, który ja prywatnie chciałabym w tym miejscu wspomnieć – architektura.
Zawód architekta nie dość, że w moim odczuciu jest bardziej interesujący aniżeli dwa wymienione wcześniej, to z drugiej strony, jest również niezwykle dobrze płatny. Praca architekta to nie tylko projektowanie budynków – to góra przeróżnych kategorii. Może znajdować się w tym zarówno dusza artysty – w kierunku projektowania mieszkań, ogrodów, przestrzeni miejskich, ale także ktoś z bardziej rzeczowymi pomysłami – budowanie mostów, projektowanie wieżowców oraz planowanie domów mieszkalnych.
Nauka w tym kierunku nie są łatwa – trzeba wiedzy zarówno z dziedziny matematyki i fizyki, jak i kulturalnego obeznania i zmysłu artystycznego. Niemniej jednak ostatecznie są tego warte. Budynek, który ukształtujemy w swojej głowie, za kilka lat może zaistnieć i służyć przyszłym pokoleniom. Może to właśnie Twój projekt pozostanie później inspiracją w studenckich podręcznikach?
Zatem jeżeli nie kręci Cię prawo, a na widok krwi niezwykle szybko mdlejesz – zastanów się czy profesja architekta nie jest dla Ciebie. Może planowanie budynków to Twoja pasja, gruntownie zakorzeniona a w dodatku jeszcze nieodkryta? Spróbuj. Pierwsze kroki (jeszcze przed pójściem na studia) możesz podjąć na własną rękę. Zainteresuj się tematem – internet jest pełen mądrości. Rysuj, rozbudź wyobraźnię i sprawdź, czy to aby nie jest Twój życiowy cel.


Możliwość komentowania jest wyłączona.