Gabloty zawadzkie

W jaki sposób wybrać stosowną gablotę?

Wybierając gabloty na nagrody, puchary, czy też ordery warto wziąć pod uwagę dużo elementów, dlatego że na rynku pojawia się niezmiernie wiele artykułów tego typu. Niektóre sprawdzą się lepiej w biurze, inne w domu, a jeszcze inne w muzeum czy też sklepie. Jak w związku z tym wybrać gablotę dla siebie, która najlepiej się sprawdzi?
Nade wszystko warto wziąć pod uwagę, jaką misję nasza gablota ma realizować a także co ma wyeksponować. Modne są gabloty przesuwne, które konstruują się z utwardzanych pleców, aluminiowej ramy i dwóch płyt szkła, które można przesuwać. Przeważnie mają one zamontowany zamek grzbietowy, który zabezpiecza dostęp do wnętrza gabloty i jej zawartości. Co więcej, można spotkać się z różnorodnymi sposobami instalacji mebla. Znanym wyjściem jest zawieszenie specjalnej gabloty na ścianie – wówczas warto pamiętać, by zwrócić uwagę na zakotwiczenie za pomocą mocnych kołków albo wkrętów. W innym przypadku, jeśli gablota nie będzie prawidłowo mocno przytwierdzona – może spaść, powodując wielkie szkody.
Ponadto, wybierając mebel, jakim jest gablota można skorzystać z wielu opcji dodatkowych, które jeszcze lepiej wyeksponują zawartość gabloty. Jednym z popularnych wyjść jest wykorzystanie oświetlenia LED, które zapewni wspaniałą widoczność a przy tym podkreśli prezentowany przedmiot. Można także zdecydować się na lakierowanie ramy na jakikolwiek kolor, dzięki czemu gablota będzie świetnie wpasowywała się do wnętrza pomieszczenia. Powinno się też wspomnieć o mechanizmie regulacji położenia półki, dzięki czemu można dobrać gablotę do gabarytów przedmiotów, które potrzebujemy wyeksponować.


Możliwość komentowania jest wyłączona.